Зимска и празнична колекција на Timberland

Зимата е волшебна сезона со Timberland.

tmb 12299189_917415444962139_7774599691563537508_n

Winter Wool колекција

Волната останува една од почуените и најфункционалните материјали на сите времиња. И  оваа сезона Timberland одново го обмислува  овој природен, изолационен материјал кој овозможување дишење, за потребите на колекцијата Модерни Патеки.

tbl-winter-wool

Класичните чизми се обновени со волна, која се користи од старите времиња и се вклучува во модерниот стил и претставуваат совршена комбинација. Во партнерство со исконските глобални брендови Harris Tweed® и Pendleton®, Winter Wool колекцијата вклучува модели кои се рачно изработени со врвни материјали и шари кои се стратегиски одбрани поради нивната функционалност и модерност. Pendleton® карираната ткаенина е издигната од архивите на брендот на друго ниво и е интегрирана во дизајнот на Timberland. Секое парче е наменски интегрирано во есенцијални зимски облеки и чевли, воведувајќи популарен микс на трендови. Сезонските стилови, контрасни шевови и меки кожни детали, ќе продолжат и понатаму да се наследуваат, со понатамошно подобрување на изгледот на секое модно парче од колекцијата, додека пак безвременскиот дизајн на обувките е модифициран со дизајнерски детали кои се совпаѓаат одлично со класичниот изглед на колекцијата.

tmb 1929681_928134323890251_9022091683000762014_n

tmb Classic re-imagined_9 (Large)

Подготвени за зимата: Празнична колекција

Инспирирани од зимските временски услови, Timberland одлучи да го прифатиме студот и снегот што паѓа. Топли, изолациони и водоотпорни модели го рефлектираат духот и елементите на сезоната за да овозможат удобност и перформанси без да се жртвува стилот.

tbl Holiday

Неизбежниот студ на зимата секогаш доаѓаат ненадејно, но празничната колекција на Timberland за 2015/2016 го слави топлиот дух на сезоната кој може да се почувствува без разлика на температурата. Одликувајќи се со омилените природни излоатори како волна, руно и тексас материјали, колекцијата е инспирирана од оние кои храбро трагаат по природата, без разлика на ниските температури. Освежувачките модни парчиња, дозволуваат трендсетерите да напредуваат во модата, да уживаат во елементите, без разлика дали е тоа на градските улици или пак на зимски одмор на планина.

Искористете го сезонското намалување во продавниците на Timberland – Т.Ц. Рамстор и Скопје Сити Мол и уживајте во зимата!

 

x

Check Also

Погледнете ги овие рамни сандалчиња од MANGO (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во летната колекција на Манго, најдовме повеќе модели на рамни сандали кои ...