Пролетната колекција на Maison Scotch пристигна во Fashion & Friends

Оваа сезона Maison Scotch нè води на патување преку дивиот пејсаж на Америка, пастелниот хоризонт на Мајами Бич, песочните дини на Сахара и мирните води во троспките краишта.

Расположението асоцира на слобода, релаксирани силуети и природни материјали во колекција која нуди јакни, фустани, тенки панталони, интересни шорцеви, па дури и бикини за првпат оваа сезона.

Принтовите изобилуваат со нови опции како цветови, геометриски решенија, животински принт и риги. Ова лето е за храбрите, за оние кои сакаат неочекувани комбинации и се забавуваат со модата.

x

Check Also

Нова колекција од Bershka за музички фестивали и летни журки

По примерот на другите модни марки кои лансираа колекции наменети за фестивалските ...