REPLAY има преубава џинс колекција за пролет/лето 2018

Италијанската модна марка REPLAY ја лансираше пролетната колекција, а акцентот е ставен на различни модели на фармерки.

Освен фармерки, колекцијата содржи и трендовски модели од трикотажа одлични за дневни модни комбинации.

Кога сме кај фармерките, овојпат од нив има дури 7 различни кроеви – skinny, slim, slim low crotch, tapered, straight, regular slim и comfort fit, и 11 различни модели – jeggings, skinny, biker, slim, straight, relaxed, cropped, flare, chino, boy и oversize high waist fit.

Во фотогалеријата, погледнете дел од колекцијата.

x

Check Also

Во Skopje City Mall мебел и додатоци за домот со промотивни цени

Од денес па се до 15ти мај во сите продавници во Skopje ...