Се што ни треба оваа зима: Панталони со ефект на кожа

Би можеле малку да се одмориме од фармерките и да го прифатиме есенско-зимскиот тренд на панталони од вештачка кожа кои изгледаат фенси и лесно се комбинираат.

Може да ги носиме и со тексас јакна, со кожена јакна, со плиш, со предимензионирани џемпери и палта, одлично изгледаат и во „кежуал шик“ издание, исто како и за спортски изглед, но и за вечерни излегувања.

Ако сте и вие „за“, ваквите панталони ќе ги најдете во Манго, Зара и Х&М. И не размислувајте два пати, набавете си едни зашто прекрасно „стојат“ на секое тело.

манго

зара

х&м

 

x

Check Also

Викендов не го пропуштајте најголемиот шопинг настан во Skopje City Mall!

 Дали сте подготвени за најголемиот шопинг настан за оваа година? Убаво одморете ...