Шминка во боја на тиква – Есенски нијанси на лицето

Нијансите кои асоцираат на тиквата оваа есен се најактуелен козметички тренд. Се применуваат на образите, на усните, врз очите, па дури и на косата. Секако, тиква-нијансите ги гледаме и на облеката од есенските колекции.

Предноста на оваа убава есенска нијанса е што одговара буквално со се – за разлика од светло портокаловата, тиква-нијансата има кафени тонови, или пак тонови на цимет или бакар кои овозможуваат свеж изглед на лицето.

Во продолжение погледнете ги новостите од козметиката и инспирирајте се како да нанесете тиква-нијанса на вашето лице.

bottega veneta, есен 2017

revlon, ultra hd lip-suntone

les copains, есен 2017

givenchy-satin lipstick 11 orange

nyx, slim lip pencil-pumpkin

mac, eyeshadow pumpkin spice

x

Check Also

Кира Најтли во кампањата на новиот парфем од Шанел

Глумицата Кира Најтли повторно е ангажирана од француската куќа Шанел за промоција ...