Излог: Сложете си го изгледот со палтенцата и фустанчињата од Сложувалката на Алшар

Во очекување на свечената, новогодишна колекција на дизајнерката Силвија Михајловска, да се подновиме со едно нежно, романтино палтенце или сукњичка.

silvija 7

Палтата, пончата, блузите, фустаните и сукњите се дел од колекцијата Сложувалка за сезоната есен/зима 2015.

silvija 6

silvija 8

Новите модели може да ги најдете во Алшар Модно Ателје на улица Ленинова (меѓу кафулето „Бастион“ и „Деус“).

silvija 5

silvija 4

silvija 3

silvija 2

silvija 1

 

x

Check Also

15 фантастични блузи инспирирани од етно стилот (од Mango и од Zara)

Шпанските хај-стрит модни марки Манго и Зара во пролетните колекции ни носат ...