Супер појадок: Крофнички полнети со кафе

Австриската пекара Kenilworth Bakery лансираше нов тренди производ кој го привлече вниманието на љубителите на крофни и кафе. Всушност, пекарницата понуди крофни кои се полнети со „филџан“ макијато.

Крофните се прават на класичен начин, а потоа се прави вдлабнатина во нив која има улога на мала чашка. Претходно крофната се полни со нутела крем, па се „тркала“ во мешавина од ванилин шеќер и цимет и сосема на крај во вдлабнатинката се додава макијатото.

Ако сте евшти во готвењето, може да го пробате и вие овој совршен појадок.

 

 

x

Check Also

Како да препознаете дали чантата е „фејк“ или од луксузна модна марка

До пред десетина години лесно се препознаваа по низа детаљи, денес некои ...