Тег архиви: Адидас

Кендал Џенер ги отвори вратите на гардероберот во нејзиниот апартман (ФОТО)

Моделот Кендал Џенер позира пред личниот, огромен гардеробер во нејзиниот апартман во СоХо, во Њујорк, покажувајќи ја облеката. Оваа „фото-акција“ ја има за цел промоцијата на новата соработка меѓу неа и Адидас, а е во рамките на кампањата за новите ...

Повеќе »

Карли Клос е лице на новата кампања на Адидас од Стела Мекартни

Супермоделот Карли Клос се врати како лице на Адидас од Стела Мекартни за колекцијата есен/зима 2017. Американската убавица ја најавува новата сезона на спортската облека во серија на динамични фотографии. Карли ја покажува својата тонирана фигура преку различни вежби. Од ...

Повеќе »

Вежбајте со стил со новата колекција на Adidas by Stella McCartney

Обележувајќи ја втората кампања за Adidas by Stella McCartney, топ моделот Карли Клос позира во спортска линија за сезоната пролет/лето 2017. Колекцијата содржи разновидни парчиња за вежбање наменети за различни тренинзи и спортови, од костими за капење и хеланки за вежбање ...

Повеќе »

Стела Мекартни со нова спортска линија за Адидас: Трчајте со стил!

Во есенската спортска колекција на прочуената модна дизајнерка Стела Мекартни доминира облека за трчање и високоинтензивни тренинзи.  За потребите на кампањата ангажирана е супермоделот Карли Клос. Новата Адидас од Стела Мекартни линија е препознатлива по неонските бои, врвниот материјал и привлечните ...

Повеќе »

Во тренд: Нови Stan Smith патики кои ја менуваат бојата

Модните блогерки и уреднички веќе ги облекоа на своите нозе и тоа беше доволно моментно да не постојат патики толку популарни како адидасовите Stan Smith. Новиот модел изгледа едноставен, но дизајниран е од посебен материјал кој во допир со сончевите зраци ...

Повеќе »

Рита Ора и Адидас – супер спортска колекција инспирирана од кимоното

Љубителите на модата и спортот пролетва ќе можат да уживаат во новата колекција на Рита Ора и Адидас која е инспирирана од кимоното. Британската поп пејачка го трансформираше класичниот стил на Адидас креирајќи супершик парчиња. Колекцијата вклучува маички и дуксери, ...

Повеќе »

Нова колекција на Адидас: Рита Ора знае како да се облечете за фитнес тренинг

Новата колекција на Рита Ора за Адидас ги задоволува вкусовите на сите оние кои сакаат да облечат нешто слатко но сепак функционално за тренинг. Колекцијата наречена „Смоук“содржи панталони,  спортски фустанчиња, шорцеви, дуксери, патики и лесни јакнички сите наменети за спортски ...

Повеќе »

Канје Вест и Адидас ја претставија колекцијата базирана на решенија

На Модната недела во Њујорк Канје Вест и Адидас ја претставија колекцијата од нивната соработка која нетрпеливо се очекуваше. Колекцијата насловена YEEZY 1 сезона, есен/зима 2015, која содржи машка и женска облека и обувки беше претставена на ревијата конципирана од ...

Повеќе »

Адидас со суперѕвезди во новата рекламна кампања

Адидас прашува што значи да се биде суперѕвезда во денешно време? Во новата рекламна кампања на Адидас „Суперстар“ (#OriginalSuperstars) учествуваат неколку суперѕвезди – Дејвид Бекам, Рита Ора, Фарел Вилијамс и Дамијан Лилард. Рекламата е вистинско уметничко дело.

Повеќе »

Зимска колекција на патики на Канје Вест за Адидас

Американскиот рапер Канје Вест во соработка со германската компанија за спортска облека Адидас ќе лансира линија на патики за зима 2014/2015. Иако зимата ни е „пред нос“, малку нешта се откриваат за оваа колекција на Канје Вест која набргу треба ...

Повеќе »