Тег архиви: Амал Клуни

Изглед на денот: Бремената Амал Клуни во цветно палтенце

Фотографирана во Париз, кадешто престојуваше со сопругот Џорџ Клуни, Амал Клуни е облечена во цветно палтенце во комбинација со шарен фустан и црни високи чизми. Изгледот е заокружен со мачкасти очила за сонце од „Heidi London“ и црвно-кафена чанта со ...

Повеќе »

Изглед на денот: Амал Клуни во „скини“ џинс и секси чипкаст топ

Обично на фотографиите ја гледаме во елегантна комбинација, но убавата адвокатка знае да биде и многу секси. По повод вечерата со семејните пријатели, Синди Крафорд и Ренди Гербер, госпоѓа Клуни облече тесни фармерки со висок струк во комбинација со секси ...

Повеќе »

Изглед на денот: Карираните панталони на Амал Клуни

Облечена во карирани панталони и црвено-сиво долго палто, Амал Клуни е фотографирана на улиците на Менхетен пред да влезе во студиото на NBC. Панталоните и палтото, совршено искомбинирани, се од Алтузара – ресорт колекција 2017. Чевлите пак, се од новата ...

Повеќе »

Изглед на денот: Амал Клуни во балерина фустан

На премиерата на  Hail, Caesar ! која се одржа во Реџенси театарот во Холивуд, Амал Клуни се појави на црвениот тепих во креација на Џамбатиста Вали. Белиот мини балерина фустан со цветни апликации беше искомбиниран со сребрени салонки на умерено ...

Повеќе »

Изглед на денот: Амал Клуни во „Валентино“

Мини Валентино фустан во комбинација со трендовски кратки чизмички со реси и розова кожена јакна – Амал Клуни изгледа како симната од модна писта на лондонската улица. Фустанот е од колекцијата Валентино за пролет/лето 2014 година, и чини 14.900 долари, ...

Повеќе »

Топ 5 нови изгледи на Амал Клуни

Совршено дотерана Амал Клуни станува вистинска инспирација на многу жени особено кога е во прашање стилот. На премиерата на филмот „Our Brand Is Crisis” во Холивуд, Калифорнија, Амал Клуни изгледа како филмска ѕвезда на црвениот тепих заедно со нејзиниот сопруг. ...

Повеќе »

Изглед на денот: Црвена њујоршка есен за Амал Клуни

Сопругата на глумецот Клуни, останува во центарот на вниманието кога е во прашање стилот. Овојпат таа носи капут-фустан во силна црвена боја од колекцијата на Долче и Габана. Изгледот е заокружен со кожената бледо-портокалова чанта и елегантните салонки на ниска ...

Повеќе »

Изглед на денот: Амал Клуни, златно фустанче за златната девојка

Амал и Џорџ Клуни пристигнаа на шпанскиот настан „Казамигос текила“ на Ибица. И претпоставувате веќе, госпоѓа Клуни беше сосема дотерана во духот на настанот. Ако се прашувате како може да се биде истовремено секси и елегантен, погледнете во модниот избор ...

Повеќе »

Амал Клуни го „украде“ изгледот на Сара Џесика Паркер!

Стилот на Амал Клуни е постојано под лупа на модните новинари и блогери, и покрај воодушевувањата и комплиментите, како да се чека госпоѓа Совршена барем еднаш да направи утка. И тоа се случи. Не е редок случајот да видиме две ...

Повеќе »

Изглед на денот: Амал Клуни, пак

Да, пак. Овојпат госпоѓа Клуни наутро „претрча“ на низ лондонскиот Натинг хил облечена во џинс и карирано палто. Облечена прилично „кежуал“, но со многу стил, Амал носеше карирано палто, „искинати“ фармерки, чизмички со отвор кај прстите, црна чанта и големи ...

Повеќе »