Тег архиви: Бијонсе

Изглед на денот: Костимите на Бијонсе на фестивалот Coachella

Откако минатата години поради бременоста го откажа настапот на музичкиот фестивал Coachella, сите очекуваа дека годинава таа ќе им се одолжи на своите фанови, и навистина тоа се случи – настапот на Бијонсе бил музички и танцов спектакл. Својот „жежок“ перформанс ...

Повеќе »

Како изгледа толку секси? Бијонсе отворено проговори за својата диета

36-годишната пејачка и глумица, Бијонсе, призна дека има големи проблеми со варирање во телесната тежина и за да изгледа привлечно мора да воведува конкретни диетни програми. „Не сум од оние жени кои немаат облини, испробував различни видови на диети уште ...

Повеќе »

Најпопуларни лица на Инстаграм за 2017 година

Инстаграм ги објави статистиките во кои се открива кој од славните лица имал најмногу пријатели во годинава која изминува,  а чија фотографија собрала најмногу „лајкови“. И овојпат (втор пат последователно) најмногу пријатели имала Селена Гомес, дури 130 милиони. Веднаш по ...

Повеќе »

Изглед на денот: Бијонсе и синиот ангелски фустан

Пејачката се појави на црвениот тепих на VMA наградите во друштво на семејството, облечена во извонредна креација. Кој го дизајнираше фустанот на Бијонсе? Иако многумина погодуваа дека зад креацијата стои Живанши, згрешија. Зад небесно синиот фустан со бел ремен и нагласени ...

Повеќе »

Во продажба колекцијата на спортска облека на Бијонсе

Ако сеуште не сте мотивирани да почнете да вежбате, погледнете ја новата колекција на Бијонсе и сигурно ќе се активирате. Новата линија на спортска облека на Бијонсе се вика Ivy Park и веќе е достапна во продажба на Нет-а-Портер, Топшоп и Нордстром, ...

Повеќе »

Модните изгледи на Super Bowl: Бијонсе инспирирана од Џексон, Гага со импресивна шминка

  Традиционално и годинава на првиот викенд во месецот февруари се одржа Super Bowl натпреварот на кои учествуваа и музички ѕвезди како дел од програмата. Бијонсе се појави во црно боди со златни ремени, костум кој речиси е идентичен на ...

Повеќе »

Диетниот режим на Бијонсе: Диета спортивна на „Дукан“ и „Аткинс“

Како изгледа толку секси? Бијонсе отворено проговори за својата диета во емисијата „Добро утро Америка“. Пејачката призна дека има големи проблеми со варирање во телесната тежина и за да изгледа привлечно мора да воведува конкретни диетни програми. „Не сум од ...

Повеќе »

Изглед на денот: Бијонсе во „Стела Џин“ колоритна комбинација

  Очигледно пејачката има свој нов омилен моден дизајнер. Станува збор за дизајнерката од Хаити со италијанско потекло, Стела Џин, препознатлива по колоритните креации и која благодарение на поп дивата молскавично се прочу низ светот. Трет пат во еден месец, ...

Повеќе »

Изглед на денот: Бијонсе во црвен комбинезон со екстремно деколте

На бокс-натпрварот на Мајвезер во Лас Вегас, Бијонсе го освои вниманието кога се појави во црвен комбинезон. Комбинезонот кој ја следи линијата на телото, со екстремно длабоко деколте и две впечатливи украсни копчиња, пејачката го надополни со црвени сандали на ...

Повеќе »

Бијонсе лансира вегански деливери сервис во партнерство со нејзниот тренер

Бијонсе и нејзиниот тренер најавија дека ќе нудат вегански услуги и сервис на достава на веганска храна. По учествтвото на „22 Дејс Нутришн челинџ“ (22-дневен предизвик во исхраната) со сопругот Џеј Зи во 2013 година, Бијонсе доби инспирација да се ...

Повеќе »