Тег архиви: целулит

Како да ја намалите тежината со сода бикарбона за само две недели

Губењето на телесна тежина со помош на сода-бикарбона е идеално за девојките кои не сакаат да бидат на строги диети, а не сакаат да одат ни во теретана. Девојките кои веќе се обиделе да ги загубат килограмите со сода-бикарбона велат ...

Повеќе »

Ова е најпродаваната крема против целулит

Во борбата против целулитот, кремите се добар сојузник, но сепак некои делуваат повеќе, а некои помалку. Според истражувањето на Rank& Style, најпродаван и најефикасен производ против целулит е кремата Body Fit Anti Cellulite Contouring Expert од Clarins. Кремата има ефект на затегнување на ...

Повеќе »

6 невистини за целулитот и како навистина да го „стопиме“

Стигна крема која го топи целулитот со неколку мачкања! Пристигнаа гаќички кои го топат целулитот! Вакви или слични реченици слушаме од сите страни, и би било супер ако не беа лага. Целулитот не избира ниту возраст ниту килажа. Често гледаме ...

Повеќе »

Никој не е совршен – И Ријана со проблеми со целулитот и стомачето

Постојано ја гледаме во заводливи пози со совршено тело на фотографиите, но дека никој не е совршен, па ни пејачката од Барбадос, покажа италијанскиот неделник „Оџи“ кој дојде до ексклузивни фотографии на кои се гледа дека Рири си има (исто ...

Повеќе »

Пилинг за тело што го прави помалку видлив целулитот

Подготвени сте за куси панталончиња? Без разлика дали целулитот е видлив со голо око или со стискање на дел од кожата, пилингот кој може да го подготвите дома одлично го решава женскиот непријател број 1. За да го подготвите потребни ...

Повеќе »

5 митови за целулитот на кои време е да престанеме да им веруваме!

Секако дека сите го мразиме целулитот, секако и дека не постои девојка која го нема. Кај некого е повеќе видлив, кај некого помалку, и што да се прави? Како да се ослободиме засекогаш од него? Мит 1. Само девојките со ...

Повеќе »

Топ 7 антицелулитни креми и креми за слабеење за пролет 2017

На 21 март пролетта започнува и официјално, календарски. А пролетта е најдобрата сезона за да си го вратиме телото во топ форма пред летото. Се разбира, на многумина од нас главна мака ни се неколкуте килограми наталожени во зимскиот период ...

Повеќе »

Победете го целулитот: Ефикасна антицелулитна диета

Килограмите се намалуваат, но целулитот останува.  Но не и со оваа диета. Продукти кои се препорачуваат: Зеленчук (најдобро свеж или варен) Овошје (свежо или овошни сокови) Салати (зачинети со чисто растително масло и оцет или лимонов сок) Сокови од зеленчук ...

Повеќе »

На чекор до плажа: Топ 4 производи кои го зацврстуваат телото

Се подготвувате за плажа и секако, сакате вашето тело да изгледа поцврсто, затегнато и тонирано. Познати ни се најпроблематичните зони – стомакот, колковите, задникот па дури и градите и рацете. Од огромната понуда на пазарот на различни видови на антицелулитни ...

Повеќе »

Антицелулитни намирници од фрижидерот

  Злениот чај го забрзува метаболизмот и ја блокира апсорпцијата на мастите, а лутите пиперчиња ја стимулираат циркулацијата и со тоа се најдобри сојузници во борбата со целулитот. Еве кои намирници треба да ги внесеме во секојдневната исхрана за полесно ...

Повеќе »