Тег архиви: чанти

Две чанти кои станаа бестселери поради Меган Маркл

Во последниве месеци, стилот на Меган Маркл е постојано под лупа на модните критичари, кои до сега, не и забележаа речиси за ниеден недостаток или промашување. Модните парчиња пак, кои ги носи Маркл, многу брзо стануваат хит со силни продажби ...

Повеќе »

10 модели на пролетни чанти од H&M по пристапна цена

Со разубавеното време продолжуваме понатаму со потрагата по интересни чанти кои можат да се купат по прифатлива цена. Широк избор на такви чанти најдовме во новата колекција на Х&М. Од палетата на бои доминираат пастелните нијанси, а црната боја и ...

Повеќе »

Трендови на цветни чанти за пролет/лето 2018

Цветови, цветови и повторно цветови. После долгата и сива зима, цветовите ни се добредојдени! Најинтересните чанти за пролетната сезона се оние со флорален принт, колоритни или во нежни пастелни нијанси. Повеќе од чантите се дополнително украсени со детаљи, впечатливи токи ...

Повеќе »

10 кожени чанти од MANGO за пролетната сезона

Кожените чанти се класик во кој секогаш вреди да се инвестира. Во потрага за совршена чанта, тежнееме кон практичните и елегантни решенија, а згора на тоа и ако моделот е трендовски – секако сме нашле совршена чанта за нас! Пролетната ...

Повеќе »

Топ 3 зелени чантички од Zara вредни за внимание

Пролетните колекции ни донесоа свежина и бои, а меѓу омилените нијанси на пролетната сезона е зелената. Продолжувајќи ја потрагата по нови чанти, во Зара најдовме три модели кои вредат внимание. Наш фаворит е кожената „shopper“ чанта со модерен дизајн и ...

Повеќе »

Од Кендал Џенер до Вајтли: Трендот на гигантски чанти се враќа

Пролетва подгответе се за шопинг на огромна чанта. Не само во колекциите на луксузните марки, ја има и во пролетната понуда на популарните „хај стрит“ брендови. Кога пред две недели Кендал Џенер се појави на њујоршките улици со огромна кожена ...

Повеќе »

Чантички со тркалезна форма од пролетните колекции на Mango и Zara

Чантичките со необичен дизајн, особено оние со кружен облик, се водечки тренде меѓу модните додатоци за пролет/лето 2018. Различни модели на ваков тип чантички лесно ќе најдете во актуелните колекции на луксузните модни марки, но за пристојна цена и не ...

Повеќе »

Најубавите плетени чанти од новите колекции на Mango, Zara, Bershka и Pull&Bear

Нема сомнение дека плетените чанти ќе бидат пролетен и летен хит, а тоа се гледа и по нивното форсирање од страна на популарните модни марки. Така, интересни модели на плетени чанти наоѓаме во новите колекции на Mango, Zara, Bershka i Pull&Bear. ...

Повеќе »

Пролетни, од мека кожа, издржливи и модерни -10 чанти од Massimo Dutti

Модната марка Massimo Dutti, позната по елегантните модели и квалитетните материјали, ни носи пролетна колекција на чанти во препознатливот стил и дух. Од дневни практични „cross-body“ модели до мали чанти за лежерни и формални комбинации, па се до поголеми чанти соодветни ...

Повеќе »

Топ 10 „откачени“ чантички од Mango, Pull&Bear и Zara

Во новите колекции на Mango, Pull&Bear и Zara најдовме чантички со необичен дизајн кој секако заслужуваат големо внимание. Во понудата ќе најдете плетени чантички (во колекцијата на Манго ина Зара), но и чантички во форма на ретро-касети и пакетче пуканки (Pull&Bear). ...

Повеќе »