Тег архиви: четкичка

Како да ја исчистите четкичката за заби

Четкичката за заби може да биде многу подогно тло за развој на бактерии, па токму поради тоа потребно е еднаш седмично темелно да ја исчистите. Еднаш седмичко ставете ја четкичката за заби во чаша јаболков оцет и оставете ја да ...

Повеќе »

За грицкачите на нокти: Револуционерен производ за дезинфекција на ноктите

За жал, сеуште го нема кај нас, но достапен е на Интернет продажба. Научниците тврдат дека дури и најчистите и уредни раце не се во можност да побегнат од сите 10 милиони бактерии кои се наталожуваат на нив, а особено ...

Повеќе »