Тег архиви: чизми

И MANGO има чизмички-чорапи и тоа во виолетова нијанса!

Откако модната куќа Balenciaga ги лансираше сатенските чизмички-чорапи со должина до глуждовите кои молскавично станаа моден хит,во есенските колекции на „хај-стрит“модните марки -на наше огромно задоволство- се појавија различни варијации на овој модел. Ваквите чизмички-чорапи ги видовме во есенските колекции ...

Повеќе »

7 најбарани модели на чизми-чорапи за сезоната есен/зима 2017

Свеж од модните писти, трендот на чизмите-чорапи ќе ја обележи сезоната есен/зима 2017. Модерните дизајни ги комбинираат „кусите чорапи“ со омилениот стил на чизми. Луксузните модни марки како Валентино и Фенди имаат различни модели во своите есенски колекции. Но и ...

Повеќе »

15 модели на чизмички од Зара што ќе ја одбележат есента

Чизмичките во „чорапа“ стил ќе бидат хит за есенската сезона, а модната марка Зара во есенската колекција ни нуди голем избор на вакви чизми со висина до глуждовите. Цветните принтови не изгледуваат од мода, но сега се во игра силните ...

Повеќе »

Поглед на пред-есенската колекција на чевли и чизми од Кристијан Лубутен

Прочуениот дизајнер на чевли Кристијан Лубутен ја претстави својата колекција наменета за пред-есенската сезона. Тантелата е во центарот на вниманието, а дизајните се многу романтични. Секако, новата колекција од Лубутен никого не разочара. Колекцијата е карактеристична по миксот на деликатна ...

Повеќе »

Сатенските чизми од Zara се задолжителни за есен 2017

Во пред-есенската колекција „City Lights“ на модната марка Зара акцентот е ставен на сатенските модели на чизми со висина над колениците. Иако сеуште не сме се изнауживале во летната гардероба, во продавниците веќе се во најава новите колекции наменети за ...

Повеќе »

Листа на желби: Црни чизмички од Манго со жолта потпетица

Високите и полувисоки чизми со растеглив материјал не се нешто ново, но сеуште се во тренд. Без разлика дали се кожени или еластични, ова убаво модно парче идеално се сложува со многу комбинации во променливото време. Повеќето хај-стрит брендови во ...

Повеќе »

Ги сакаме цветните чизмички од Зара

Цветни чизмички видовме во повеќе пролетни колекции на луксузните модни марки, а најубавите ги има новата линија на Валентино. Од понудата на „хај-стрит“ брендовите пак, вакви трендовски чизмички за оваа сезона ни нуди Зара. Тесни, ја следат линијата на ногата, ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Два модела чизми од GEOX со попуст!

Време е за паметен шопинг. Омилените кожени високи чизми од GEOX  сега може да ги купите по многу пристапна цена со попуст во брендираната продавница GEOX во Скопје Сити мол. Достапни се во модел со повисока и со пониска потпетица, во две ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Кожени чизми до глужд од Guess

За заокружување на секој шик зимски изглед, неопходни ни се чизмички до глуждот. И уште кога се многу стилизирани, квалитетни и кожени, помислуваме на овие чизми од Guess. Зимава, во својата широка понуда на уникатни модни парччиња, Guess ни ги ...

Повеќе »

Тренд на неделата: UGG чизмички

Веќе со години не излегуваат од мода, а затоа постојат бројни причини – преслатки се, топли, лесни за носење и погодни за секакви кежуал комбинации. Па, ако размислувате која е совршена чизмичка за овој период од годината, едногласно извикнуваме – ...

Повеќе »