Тег архиви: чизми

Листа на желби: Сребрените високи чизми од H&M

Претпоставувате кој е најбаран модел на чизми од еснеските колекции на „хај-стрит“ модните марки? Не се тоа црвените чизмички-чорапи, туку сребрените – огледало чизми од Х&М со потпетица од 9.5 сантиметри. Чизмите се со висина до колениците, однапред се малку ...

Повеќе »

Каде да си купите трендовски чизми со бисерчиња

Груби чизмички во „милитари“ стил, ама со бисерчиња – контрастите никогаш не биле толку доминантни како оваа есен/зима. На втор поглед, навистина се преслатки. Ги има во есенските колекции на популарните „хај-стрит“ брендови, секако и кај луксузните модни марки. Моделите ...

Повеќе »

10 модели на црни рамни чизми од есенските колекции

Црните рамни чизми се класика. Обувки кои никогаш не излегуваат од мода, а толку се практични што најчесто се најизносеното модно парче во сезоната. И штом знаеме дека е така, дека и оваа есен/зима ќе ги носиме во секоја пригода, ...

Повеќе »

Улична мода: Белите чизми за парижанките се популарни од црвените!

Црвените тесни чизми, кратки до глуждовите или пак високи над колениците, доминираа на улиците на Њујорк, Милано и Лондон за време на модните недели најавувајќи го апсолутниот есенски тренд. Но, големо изненадување ни приредија парижанките кои за време на модната ...

Повеќе »

Листа на желби: Високи плишани чизми од ZARA

Уште еден хит во најава од есенската колекција на „Зара“. Станува збор за виолетовите плишани високи чорапа-чизми. Потпетицата е со висина од 6 см, што значи дека без проблем може секојдневно да ги носиме. Одлично стојат со цветен есенски фустан ...

Повеќе »

Црвените чизми оваа есен се насекаде околу нас (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Луксузните модни куќи уште минатиот февруари го најавија трендот на црвените чизми за есен/зима 2017/2018, преку колекциите претставени на модните недели. Лесно беше да се претпостави дека црвените чизми ќе бидат „маст хев“ обувки слегувајќи од модните писти на улиците. ...

Повеќе »

5 ниски чизмички од ZARA на умерена потпетица

Модната марка Зара за есенската сезона ни нуди различни модели на чизми, а овојпат се одлучуваме да ги претставиме ниските, со висина до глуждовите. А имаат уште една предност – нивната потпетица. Таа е толку умерена што во ваквите чизми ...

Повеќе »

Убаво чувство со женската колекција на чевли од GEOX есен/зима 2017

Технологија, удобност и италијански стил  – елементи кои GEOX продолжува да ги развива и во новата колекција обувки за есен/зима 2017/18. Мисијата на GEOX е да го подобри квалитетот на живот со комбинирање на практичен, впечатлив дизајн и современи модни ...

Повеќе »

Ах, тие моќни црвени чизми над колениците! (Ги има и кај нас)

Моќната црвена боја е апсолутен хит за есен/зима 2017. Уште подобро ако таа боја е на високите чизми. Есента не мора да биде сива. И нема да биде ако го набавите „маст хев“ модното парче на сезоната – црвените високи ...

Повеќе »

Чизми над колената: Еве ги 10-те фаворити за есен/зима 2017

Веруваме, дека нема да ги соблечете од нозете зашто во нив есента и зимата ќе бидат многу поподносливи. Актуелните модели на чизми над колениците од есенската понуда на хај-стрит модните марки ќе ги задоволат сите вкусови. Без разлика на тоа ...

Повеќе »