Тег архиви: деца

Прв поглед на новата линија од H&M: Патувањето на фустанот

H&M Conscious е нова линија од популарната шветска модна марка H&M, а модните парчиња се креираат од рециклирани материјали. Розовиот плисиран фустан е првото парче од оваа колекција кое ни го претставува H&M. Фустанот е изработен од рециклиран пластичен отпад ...

Повеќе »

10 играчки совршени за подарок на вашите најмили

А може ли да се поминат новогодишните празници без чоколадо и играчка? Можеби без чоколадо и можат, ама без играчка децата – не можат. Израдувајте ги вашите најмили со играчка убаво спакувана под новогодишната елка. Ова се нашите 10 предлози ...

Повеќе »

Почувствувајте ја зимската приказна во Skopje City Mall

Овој период од годината сите ја чувствуваме еуфоријата на Новата година и божиќните празници и се радуваме на магијата на  светилките и украсите. Нашиот најголем трговски центар Skopje City Mall нуди една волшебна атмосфера за сите посетители кои ќе уживаат ...

Повеќе »

Black Friday во „Крш“: Ајде на паметен шопинг со најмилите!

Искористете ги големите попусти на светскиот ден на шопингот – „црниот петок“ и почестете ги најмилите со тоа што ним им е најпосакувано – нова играчка. Се разбира, во продавниците „Крш“ ќе најдете и дузина работи кои вам ми се ...

Повеќе »

Децата од Француско интернационално училиште ЕФИС готвеа за своите најблиски

  Под мотото „И јас сум шеф“, децата од француското интернационално училиште уште еднаш ја одбележаа Неделата на вкусови во Public Room. Овој викенд посветен на вкусовите на планетата земја, тие самите приготвуваа оброци и беа вистински готвачи, а сето ...

Повеќе »

Се отвори „Маша и Медо“ – продавница за деца!

  На голема радост на сите родители и нивните деца неодамна во населбата Аеродром се отвори продавницата за деца Маша и Медо. Место каде отсега можат да се купат производи од реномираните производители на детски колички и седишта RECARO, COSATTO и ...

Повеќе »

Колку часа дневно децата треба да гледаат телевизија?

Новото истражување доаѓа од Американската академија за педијатрија која воедно и дава препораки за родителите за 2017 година. Испитувањето вклучило не само времетраење на „седење“ пред телевизор од страна на децата, туку и квалитетна програма. Резултатот е поинаков од досега ...

Повеќе »

Топли, меки и фенси – Original Marines јакни за деца

Студените денови можат да бидат безгрижни доколку за вашите деца одберете соодветна топла јакничка. Најголемиот избор во градот на модерни јакни во различни бои ќе најдете во брендираната продавница Original Marines во Скопје сити мол. Јакничките се полнети со пердуви ...

Повеќе »

Безбедно и фенси: LEGO вело-кацига која ги освои срцата на децата

Возењето велосипед може да биде некогаш опасно, а децата се оние кои често ја забораваат кацигата. Но новата кацига со потписот на LEGO е толку фенси што никогаш не забораваме да ја земеме со себе. Дизајнот е креација на двајца вработени ...

Повеќе »

100% сок од јаболко за 100% здрави деца!

  Сите знаеме што е здрава исхрана и што е најдобро за нашите деца. Но, за да можеме уште подобро да влијаеме на создавањето на здрави навики во исхраната кај нашите деца, треба ние самите да ги дознаеме придобивките од ...

Повеќе »