Тег архиви: Долче и Габана

Колоритна и весела кампања на Долче и Габана за пролет 2017

Во духот на претходните кампањи во последниве две години, Долче и Габана ја претставија пролетната колекција преку фотографии на кои гледаме изобилство од бои и радост, мноштво луѓе, живописна атмосфера и италијански симболи. Во оваа кампања, снимана на островот Капри, ...

Повеќе »

Двата цветни „Долче и Габана“ изгледи на Моника Белучи во Лос Кабос

Филмскиот фестивал Лос Кабос ги собра големите имиња од филмската индустрија. Фестивалот беше отворен со премиерата на филмот „Џеки“ со Натали Портман во главната улога, а вниманието го привлече и последното остварување на Оливер Стоун, Сноуден. Италијанската актерка Моника Белучи ...

Повеќе »

Нов парфем од Долче и Габана: Light Blue го носи италијанскиот дух

Топ моделот Бјанка Балти и Дејвид Генди повторно се заедно во кампања на Долче и Габана. Сега позираат пред снежна позадина за промоција на новиот парфем Light Blue, фотографирани од Марио Тестино. Парфемот е опишан како „мирис кој го разбудува италијанскиот ...

Повеќе »

Моника Белучи се збогува со Венеција во црн Долче и Габана фустан (ВИДЕО)

И да не пропуштиме уште една прекрасна креација од Долче и Габана која ја носеше Моника Белучи за време на филмскиот фестивал во Венеција. Повторно изборот е на тесен, црн фустан кој ја следи линијата на телото, со цветни апликации. ...

Повеќе »

Ах, таа неодолива, летна Лимон колекција на Долче и Габана

Што може најмногу да не освежи во овие топли денови? Се разбира, чаша лимонада или лимончело. Или пак, погледот на летната колекција на Долче и Габана насловена Лимон. Лимонот е типична овошка за југот на Италија, па оттука лимон -принтот ...

Повеќе »

Многу шик: Урбани еспадрили од Долче и Габана

Еспадрилите за првпат се направени во Каталонија во 14-от век, но се претпоставува дека првиот модел на еспадрили датира уште од пред 4.000 години. Ова безвремено парче обувки доживеа низ годините бројни интерпретации, а сега Долче и Габана ни нудат ...

Повеќе »

Листа на желби: Очила за сонце од новата колекција на Долче и Габана

Популарната дизајнерска двојка Долче и Габана ја лансираа новата колекција на очила за сонце за пролет 2016. Огромни, украсени очила, со цветни дезени, со пруги или во нагласена боја – тие се вистински мали ремек дела. Колекцијата е дел од ...

Повеќе »

Листа на желби: Ги сакаме Slave сандалите на Долче и Габана!

Во пролетната колекција на Долче и Габана кај обувките доминираат гладијаторските сандали, но и таканаречените Slave сандали кои остануваат во центарот на вниманието. Добрата вест е што се веќе пуштени во онлајн продажба, а лошата што тешко дека ќе можеме ...

Повеќе »

Уште една врвна ревија на Долче и Габана: Fabulous Fantasy!

Чантички во форма на златни кочии, стаклени чевличиња, панделки за коса – ова се само дел од модните додатоци од ревијата на Долче и Габана на миланската модна недела. Принцезите од бајките беа инспирација на дизајнерите Долче и Габаба за ...

Повеќе »

Долче и Габана со прва колекција за муслиманките: Абаја

Абаја е новата колекција на познатата модна дизајнерска двојка Долче и Габана. Колекцијата е наменета за муслиманките, а претставува сонување меѓу пустинските дини и небото на Блискиот исток. Славната двојка по првпат лансираше колекција наменета за муслиманките. Во колекцијата доминира ...

Повеќе »