Тег архиви: Долче

Новата колекција на Долче и Габана ја слави ЛГБТ заедницата

По интензивните коментари минатата година за децата родени со инвитро фертилизација, Долче и Габана сега се обидоа да ги вратат работите на свое место. И токму пред Денот на вљубените, ја лансираа капсулната колекција славејќи ги ЛГБТ семејствата. Габана ја ...

Повеќе »

Конечно, официјална изјава на Долче и Габана за „ин витро“ реакциите: Веруваме во слобода и љубов!

По реакциите на Елтон Џон на изјавата на Долче и Габана дека се против „ин витро“ оплодувањето, дизајнерката двојка се огласи и со официјална изјава. Во официјалната изјава на Долче и Габана нема извинување до британскиот пејач, кој инаку има ...

Повеќе »

Медитеранска убавина во новата кампања на Долче и Габана

Колекцијата пролет/лето 2015 година на Долче и Габана е инспирирана од Сицилија и Шпанија. Пред објективот на Доменико Долче позираат Бјанка Балти, Виторија Черети, Бланка Падила и Ирина Шарипова, а тука е и прочуениот шпански тореадор Хозе Марија Манзанарес. И ...

Повеќе »

Со бајковита видео-приказна Долче и Габана ја најавија новата колекција

Принцези, самовили, ликови од познатите приказни се главните протагонисти во кампањата на модната двојка Долче и Габана за колекцијата есен/зима 2014/2015. Покрај прекрасната Бјанка Балти, во кампањата се појавува и поранешната миленичка на Долче и Габана, Клаудија Шифер. Прошетајте низ ...

Повеќе »