Тег архиви: Џиџи Хадид

И официјално разделени – Џиџи Хадид и Заин Малик ја раскинаа врската

Љубовта заврши. Топ моделот Џиџи Хадид и нејзиното момче Заин Малик и официјално се разделија. Веста, објавена во „Сан“ и двајцата ја потврдија преку Твитер. „Јас и Џиџи имавме многу важна врска, значајна, полна со љубов и забава“, напиша Малик ...

Повеќе »

Џиџи Хадид и Томи Хилфигер: Најубавите модни парчиња од новата колекција

Моделите од последната, четврта, соработка на топ моделот Џиџи Хадид и модниот дизајнер Томи Хилфигер официјално пристигнаа онлајн во продажба. За сезоната пролет/лето 2018, колекцијата се фокусира на спортските модни парчиња, инспириани од уличната мода. Од необичен „искинат“ џинс, до ...

Повеќе »

Џиџи Хадид ја претставува пролетната колекција TommyxGigi

Излезе каталогот за пролетната колекција TommyxGigi. За колекцијата позира супермоделот Џиџи Хадид облечена во модните парчиња произлезени од четвртата нејзина соработка со Томи Хилфигер. Фотографирана покрај спортски автомобил, американската убавица ја претставува колекцијата во која доминира спортскиот стил. Хеланки, кратки кожени ...

Повеќе »

Tommy x Gigi колекција пролет/лето 2018

Супермоделот Џиџи Хадид повторно соработува со Томи Хилфигер за колекцијата пролет/лето 2018. Ова е четврта соработка на моделот и модниот дизајнер. Вообичаено, Џиџи се појавува како лице во рекламната кампања. Разиграната колекција за потоплите денови содржи спортски модни парчиња совршени ...

Повеќе »

Џиџи Хадид нема да настапува на шоуто на Викторија сикрет

Организацијата на големото шоу на Викторија сикрет, кое треба да се одржи за првпат во Кина, ја достигнува својата кулминација во проблемите откако е потврдено дека топ моделот Џиџи Хадид сепак, нема да настапува на шоуто. Настапот на ревијата на ...

Повеќе »

Супермоделот Џиџи Хадид меѓу Жените на годината

Џиџи Хадид ја краси насловната страница на декемвриското издание на списанието Гламур. Фотографирана од Патрик Демаршелие, русокосата убавица позира во сребрен костум. Гламур ги прогласи Жените на годината за 2017 година, а меѓу нив се најде и Џиџи Хадид. Највисоко ...

Повеќе »

Изглед на денот: Џиџи Хадид во карирани панталони од есенската колекција на Х&М

На модните писти навикнавме да ја гледаме во скапи дизајнерски парчиња, но популарната манекенка во секојдневието знае да облече модно парче одбрано од продавниците на хај-стрит брендовите кое всушност има многу пристапна цена. На париските улици за време на модната ...

Повеќе »

Џиџи Хадид носи рокенрол вибрации за есенската кампања на Томи Хилфигер

Супермоделот Џиџи Хадид повторно се здружи со модниот дизајнер Томи Хилфигер за третата по ред колекција насловена TommyxGigi.  Есенската колекција ќе биде во продажба од 19-ти септември, веднаш по ревијата која ќе се одржи на лондонската модна недела. Според првичните фотографии од ...

Повеќе »

Џиџи Хадид ја претставува есенската колекција на Мисони

Шарени модни комбинации, во духот на стилот на Мисони, изобилуваат во есенската колекција. Во кампањата главна ѕвезда е топ моделот Џиџи Хадид. Зад новата колекција на Мисони која изобилува со весели модни изгледи стои Ванеса Реид. Зад фотографиите пак на ...

Повеќе »

Џиџи Хадид и Кендал Џенер се главните лица во новата кампања на Фенди

Италијанската луксузна модна марка Фенди ги ангажираше двата „најжешки“ модели за својата рекламна кампања во која е претставена есенската колекција. Ѕвездите на социјалните медиуми Џиџи Хадид и Кендал Џенер позираат пред објективот на Карл Лагерфелд. Новата сезона го слави логото ...

Повеќе »