Тег архиви: играчки

Shopkins петта серија – Достапни во продажба во „Крш“

На голема радост на најмалите, играчките и сетовите од петтата серија на Shopkins сега се достапни во продажба во продавниците „Крш“. Цртаниот филм кој е многу популарен во светот, со прикажување започна во 2014 година, а сега е актуелна петтата серија. ...

Повеќе »

10 играчки совршени за подарок на вашите најмили

А може ли да се поминат новогодишните празници без чоколадо и играчка? Можеби без чоколадо и можат, ама без играчка децата – не можат. Израдувајте ги вашите најмили со играчка убаво спакувана под новогодишната елка. Ова се нашите 10 предлози ...

Повеќе »

Се отвори „Маша и Медо“ – продавница за деца!

  На голема радост на сите родители и нивните деца неодамна во населбата Аеродром се отвори продавницата за деца Маша и Медо. Место каде отсега можат да се купат производи од реномираните производители на детски колички и седишта RECARO, COSATTO и ...

Повеќе »

Преслатките Тролови пристигнаа во продавниците „Крш“

Новиот филм-комедија од „Дрим Воркс“ е возбудлива авантура на срцата и долгите поткренати коси во боите на виножитото. Затоа резервирајте го месецот ноември за најубавата приказна и игра со Троловите. Сосема во чекор со светските трендови, најголемиот дистрибутер на играчки ...

Повеќе »

Plan Toys – нови безбедни, еколошки и образовни дрвени играчки во „Крш“

Во продавниците „Крш“ пристигна колекцијата на Plan Toys, наменета за развој и игра на секое дете од неговото раѓање па се до возраст 4+.  Станува збор за безбедни, еколошки и образовни дрвени играчки за деца произведени од светскиот лидер спрецијализиран за ...

Повеќе »

Нови трендовски играчки и друштвени игри во продавниците Крш

Ја следите модата во играчките и друштвените игри? И ние. Тогаш сигурно веќе знаете што е модерно во детсткиот свет. Minions! Може да ги најдете сега и кај нас со сите ликови. А може и да се заиграте со вашите ...

Повеќе »

STAR WARS во нашите продавници: Децата се луди по овие играчки (а богами, и ние)!

Ајде да си играме STAR WARS! Колку пати во последно време сте ја слушнале оваа реченица од вашето дете? Инспирирани од филмската индустрија и актуелниот светски хит Стар Ворс, најдобрите брендови за детски играчки ги лансираа новите колекции. Кај нас пак ...

Повеќе »