Тег архиви: Ирина Тошева

Со мултимедијална презентација на Ирина Тошева заврши 16. издание на Моден викенд Скопје

Шеснаесеттиот Моден викенд Скопје под мотото #Stopthetraffik заврши на 25 октомври во „Иновативниот центар на Македонски Телеком“ со мултимедијална презентација на Ирина Тошева, поддржана од topsi.mk. Циклусот песни за Дениција од Петре М. Андреевски се инспирација за новата колекција есен/зима ...

Повеќе »

LA DAMA и Ирина Тошева со лимитирана серија производи во акција за помош на бездомните животни

Македонскиот бренд за женски и детски хулахопки и чорапи со специјален, тематски дизајн и пакување на своите производи се вклучува во поддршката на иницијативата за помош на бездомните животни. Во склоп со годинешното издание на Вегефест 2016, што ќе се ...

Повеќе »

Моден викенд Скопје: Тошева нуди ново читање на ризницата на национални ракотворби

За крај на втората вечер на Моден викенд Скопје, испратена со музиката на „Архангел“, се одржа ревијата на модната дизајнерка Ирина Тошева. Ревијата беше  поддржана од My:Time и Министерството за култура на РМ. Во новата колекција пролет/лето ’16, Ирина Тошева нуди ...

Повеќе »

Поглед одблизу на спортската колекција на Ирина Тошева и „Цеботекс“

Дуксери, маици и хеланки се само дел од колекцијата со потписот на дизајнерката Ирина Тошева во продукција на македонската фабрика „Цеботекс“, која беше презентирана вчера на скејт – паркот лоциран на Кејот на реката Вардар, во организација на Моден викенд ...

Повеќе »

Спортска колекција на Ирина Тошева за македонскиот „Цеботекс“

Колекција на спортска гардероба која ја потпишува дизајнерката Ирина Тошева за македонската фабрика „Цеботекс“ ќе биде презентирана на 10 февруари, со почеток во 11.30 часот, на скејт – паркот лоциран на Кејот на реката Вардар (зад Владата на РМ) . ...

Повеќе »

Колекција Дома на Ирина Тошева: Приказни од ноќниот живот

Објавен е моден едиторијал за новата колекција „Дома“ есен/зима 15/16 на познатата македонска модна дизајнерка Ирина Тошева. Фотографиите на дизајните на Ирина Тошева кои се надополнети со илустрации на признатиот ликовен уметник Ване Костуранов се на модниот фотограф Миладин Паповиќ, ...

Повеќе »

Колекција на Ирина Тошева со пораки напишани на кирилица

Ирина Тошева која своите креации редовно ги презентира на Моден викенд Скопје, поддржана од My:Time и Министерството за култура на Република Македонија,  ја донесе колекцијата  на која беа пресликани куќи и пораки испишани на кирилица. Модната презентација беше испратена со ...

Повеќе »

„Кнауф“, „Лице в лице“ и македонските дизајнери покажаа дека моќта е во здружувањето

Дизајнери, актери, уметници, водители, архитекти, музичари, новинари, бизнисмени… пријатели на добрите иницијативи и поддржувачи на позитивните општествени промени.  Сите вчера вечер беа собрани на едно место по повод партнерскиот настан на компанијата Кнауф, уличниот магазин „Лице в лице“  и македонските ...

Повеќе »

Хуманитарна аукција на дизајнерски уникатни торби

  Утре (1 јули) со почеток во 20 часот во Ракија бар во Дебар маало, ќе се промовира новиот број на списанието Лице в лице, а настанот ќе вклучи и хуманитарна аукција на уникатни торби за лична употреба, изработени од ...

Повеќе »

Моден едиторијал за новата колекција „Енхалон “ пролет/лето ’15 на Ирина Тошева

Дизајнерката Ирина Тошева секогаш ги подготвува едиторијалите на специфични локации, а овојпат едиторијалот е снимен во луксузниот хотел „Изгрев“ и на неколку локации во Струга. „Секогаш кога сум во потрага по инспирација се изолирам и долго време поминувам токму на ...

Повеќе »