Тег архиви: Ирина Тошева

Моден викенд Скопје: „Енхалон“ на дизајнерката Ирина Тошева

Ирина Тошева поддржана од My: Time ја прикажа колекцијата наречена „Енхалон“ за која вели дека е „составена од  разиграни принтови и интересни кроеви , мек сензуален памук и сјаен штоф сатен  кои ќе ја разбрануваат вашата фантазија“. „Енхалон е старото ...

Повеќе »

Ирина Тошева: Елен Камен и Струга се чувства кои ги пренесувам со новата колекција

В сабота (4-ти април) со почеток во 21 часот во Катната гаража „Солунски конгрес„, во рамките на Моден викенд Скопје, модната дизајнерка Ирина Тошева ќе ја претстави новата колекција насловена „Енхалон“. Колекцијата го носи името според стариот град Енхалон, кој ...

Повеќе »

Презентација на моделите од колекцијата „Зебра“ на Ирина Тошева во Лотус дизајн стор

В сабота (1 ноември) Lotus Design Store ќе ја претстави најновата колекција есен – зима 14/15, „Зебра”, на модната креаторка Ирина Тошева. Покрај презентацијата на моделите од колекцијата „Зебра”, посетителите ќе имаат можност да го погледнат и модниот едиторијал за оваа колекција, ...

Повеќе »

Новата колекција на Ирина Тошева не`тера да погледнеме подалеку

На десетото јубилејно издание на Моден Викенд Скопје, модната креаторка Ирина Тошева ќе ја претстави новата колекција за оваа есен/зима. „Очекувањата се високи, како и секогаш, и се надевам на убав одзив“, вели Тошева.   В сабота (25 октомври) со ...

Повеќе »

Ирина Тошева: Сите работиме со иста цел-да градиме подобра модна сцена на Балканот!

„Април и мај се месеци на прослави и повод за парче со дизајнерски потпис. По завршувањето на ревиските претставувања целосно сум им посветена на клиентите и клиентките. Особено уживам во овој тип работа која подразбира отворена комуникација, како и градење ...

Повеќе »