Тег архиви: изглед на денот

Изглед на денот: Хеиди Клум во предимензиониран дуксер од Adidas

И на 44 годишна возраст, топ моделот Хеиди Клум има завидна фигура, а стилот – е друга приказна. На улиците во Лос Анџелес, калифорнија, Клум е фотографирана во друштво на децата, облечена во „кежуал“ стил – предимензиониран дуксер од Адидас ...

Повеќе »

IHEARTRADIO MUSIC AWARDS, изглед на денот: Хејли Болдвин во стреч комбинезонки

Супермоделот Хејли Болдвин го собра вниманието на црвениот тепих на годинешното доделување на наградите IHeartradio Music Awards. Убавицата беше облечена во тесен комбинезон во светликава-сребрена нијанса, со екстремно длабоко деколте. Креацијата е на Зухаир Мурад. Изгледот е заокружен со соодветни ...

Повеќе »

Изглед на денот: Минималистичкиот моден изглед на Меган Маркл

Минималистичкиот моден изглед на Меган Маркл за време на нејзиното патување во Бирмингем доби многу внимание. Она што ја направи толку посебна оваа модната комбинација беше палтото од J Crew. На 8ми март, Маркл и принцот Хари пристигнаа во Бирмингем ...

Повеќе »

Изглед на денот: Костумот со машки крој на Меланија Трамп

Меланија Трамп одржа говор на Самитот посветен на борбата против зависности од дроги, кој во Вашинготн беше организиран од Белата куќа. Првата дама на САД не дозволи нејзината облека да ја засени важната тема на разговор, па за оваа пригода ...

Повеќе »

Изглед на денот: Софија Вергара со цветен фустан од Моник Лулиер

На хуманитарниот настан одржан во Холивуд, глумицата Софија Вергара носеше црн цветен фустан со цветови во нежни бои, а изгледот беше надополнет со спектакуларни обетки. Фустанот со макси должина и без раменици ја следеше убавата силуета на глумицата. Станува збор ...

Повеќе »

Изглед на денот: Анџелина Џоли во црн, тесен „Ралф&Русо“ фустан

Анџелина Џоли секогаш знае како да остави впечаток на црвениот килим, па ништо поинаку не беше ни на црвениот тепих на наградите 2018 BAFTA, настан одржан во Лондон. Глумицата ја покажа својата вита фигура облечена во црн кадифен фустан од ...

Повеќе »

„Кежуал“ изглед на денот: Емили Ратајковски во фенси модна комбинација

Додека е актуелна со фотосесијата и видеото за рекламната кампања на Дона Каран Њујорк, каде позира во долна облека, Емили Ратајковски го привлече вниманието и на њујоршките улици шетајќи во друштво со, за јавноста, непознат маж. 26-годишниот модел и глумица ...

Повеќе »

Изглед на денот: Црвеното „Келвин Клајн“ палто на Меланија Трамп

Денот на вљубените првата дама на САД го помина во организацијата Children’s Inn at NIH, во која заболените деца и нивните семејства учествуваат во истржување на различни болести под надзор на Националниот здравствен институт. За оваа пригода таа носеше црвено ...

Повеќе »

Изглед на денот: Свилениот мантил на Ешли Греам

„Плус сајз“ моделот Ешли Греам во моментот е „најжешката девојка“. Не само што блесна во рекламната кампања „Костими за капење за сите“ позирајќи заедно со нејзината мајка, туку и поради позитивните реакции кои ги предизвика позирајќи за престижносто списание Спортс ...

Повеќе »

Изглед на денот: Жолтото „Ралф Лорен“ палто на Меланија Трамп

За посетата на Охајо кадешто го придружуваше сопругот, првата дама на САД се одлучи за жолто-кафена модна комбинација. Впечатливото жолто палто кое го носеше Меланија Трамп, во комбинација со жолта ролка, е од марката Ралф Лорен, додека кожената сукња е ...

Повеќе »