Тег архиви: изглед на денот

Изглед на денот: Миранда Кер во розов Унгаро фустан

На црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал блесна Миранда Кер облечена во розов фустан, креација на Емануел Унгаро. Топ моделот пристигна на Канскиот фестивал за да го промовира новиот сладолед на „Магнум“. На промоцијата, која беше во составот на фестивалот, ...

Повеќе »

Изглед на денот: Оливија Палермо во бајковит фустан

Поради нејзиниот исклучителен стил, Оливија Палермо е инспирација на илјадници жени. Нејзините модни комбинации секогаш зрачат со префинетост, а што и да облече изгледа прекрасно. Статусот на модна императорка Оливија Палермо го потврди на настанот „Њујорк сити балет спринг гала“ ...

Повеќе »

Изглед на денот: Џенифер Лопез во „Версаче“ сирена фустан

За театралниот црвен проѕирен фустан со потпис на Версаче кој го носеше Џенифер Лопез на Мет-Гала долго ќе се зборува. Пејачката отсекогаш знаела како да ги нагласи своите најубави страни и да ја акцентира женственоста со изборот на креациите кои ...

Повеќе »

Изглед на денот: Бијонсе во црвен комбинезон со екстремно деколте

На бокс-натпрварот на Мајвезер во Лас Вегас, Бијонсе го освои вниманието кога се појави во црвен комбинезон. Комбинезонот кој ја следи линијата на телото, со екстремно длабоко деколте и две впечатливи украсни копчиња, пејачката го надополни со црвени сандали на ...

Повеќе »

Изглед на денот: Амал Клуни во „Гучи“

Во Вест Вилиџ, Њујорк, Амал Клуни уште еднаш покажа колку има стил. Облечена во комбинација од најновата колекција на модната марка Гучи (пролет/лето 2015), со впечатлив портокалов топ со интересна питон-кожена јака, пастелно свилено здолниште, егенатни чевли и контрастно црна ...

Повеќе »

Изглед на денот: Скарлет Јохансон во „Прин“ со куса коса

Сексапилната глумица се појави на G’Day во Лос Анџелес, во до сега невидено издание. Облечена во црн мини фустан со црвени и бели реси од пролетната колекција на „Прин бај Торнтон Брегази“, Јохансон беше ѕвезда на стилот на гала вечерта. ...

Повеќе »