Тег архиви: Јакна

Бледо-розова кожена јакна од Bershka за фраерска пролет

Меѓу новите модни парчиња од пролетната колекција на Bershka, ни „фати око“ една бајкерска јакничка од превртена кожа во нежна бледо-розова нијанса. Не се сомневаме дека оваа јкна ќе биде омилено парче за многу девојки. Одлично се комбинира со популарните ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Јакна и кратко капутче од Springfield, сега по многу достапна цена!

  Ги искористуваме сезонските попусти за паметен шопинг и никако не може да заобиколиме две нешта оваа недела – зелената јакна и краткото капутче од Springfield. Ја знаете онаа поговорка – „ништо не е прогонува толку опсесивно колку модните парчиња кои ...

Повеќе »

Луди сме по оваа јакна од Desigual

Тоа што ни е најпотребно за да останеме стилизирани и во зимскиот период особено во кежуал варијантите е една добра модерна јакна. Претпоставувате каде ја најдовме? Кај нашата омилена модна марка која секогаш ни буди животна радост – Desigual, достапна во ...

Повеќе »

Најфраерската јакна на Американските музички награди

Видовме најразлични крееации и модни изгледи на Американските музички награди, но сепак најмногу реакции на Твитер предизвика плишаната сребрена бомбер јакна која ја носеше Џон Леџенд изведувајќи ја песната „Love Me Now.” Цел интерес на социалните мрежи беше – од каде ...

Повеќе »

Совршена комбинација за врнежливите денови: Јакна и фармерки од Carter’s

Шизичка јакничка и фармерчиња за нашите мали шмекерчиња.   Carter’s ни дава супер одговор како да ги дотераме нашите деца во потоплите, но овака врнежливи денови. Во оваа јакна отпорна на дожд, а многу пријатна за носење, во комбинација со ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Јакна и чевли од Geox

Оваа недела одбравме две парчиња од Geox зашто не можевме да се одлучиме кое повеќе ни се допаѓа, а згора на тоа – двете прават заедно совршен моден тандем. Со препознатлив италијански дизајн карактеристичен за Geox, перфектен крој и употреба на водоотпорен ...

Повеќе »

Одиме на планина! Стоплени и шик со јакни од Timberland

Па што ако студи? Со Timberland парките совршени за на планина, зимата ништо не ни може, и кога е снегот и кога е модата во прашање.  Достапни во црвена и во тегет боја, и двете јакни се со вештачко крзно, со ...

Повеќе »

Листа на желби: Есенска јакна Replay

Модерна Replay јакна за да си ги разубавиме постудените денови. На листата на желби ја додаваме оваа типска јакна од новата колекција на Replay за сезоната есен/зима 2015. Ние би ја носеле со високи чизми, секако и со патики. Побарајте ја во ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Две фраерски јакни Replay Women (а може и двете!)

Ќе се вљубите на прв поглед во овие две јакнички од колекцијата пролет/лето 2015 на Replay Women. Со штосната кожена јакна ќе го освоите вниманието каде и да се појавите. Совршена е за променливото пролетно време, за дневно и вечерно излегување. ...

Повеќе »