Тег архиви: Камник

Страсна љубовна приказна: Ивана Кнез ја претстави колекцијата Violent Delights

Уникатно модно искуство од Драма Студио и Винарија Камник. Во месецот на љубовта, со порака за предавање на љубовните чувства и страста, во ексклузивниот амбиент на Винарија Камник, модното студио Драма ја претстави колекцијата, Violent Delights. Дизајнерката и креаторка, Ивана ...

Повеќе »

Винарија Камник го одбележа Св. Трифун со закројување на првата лоза

Со осветување на лозовите насади и благослови за лесна работа на лозарите и бериќетна година, по што беше закроена и првата лоза во Винарија Камник, беше обележан Св. Трифун, заштитникот на лозарите и лозовите насади. Чинот на закројување во оваа винарија измина традиционално ...

Повеќе »

Спарк 2010 – ново пенливо вино на пазарот од винарија Камник

  Првото Камник пенливо вино, Спарк 2010, е новитет со кој винаријата Камник ги прослави успесите од изминатата година и ја дочека 2016 како нова можност за создавање врвни вински вкусови. Од винаријата Камник велат дека Спарк ја дополнува нивната палета на ...

Повеќе »