Тег архиви: кампања

Што ни носи есенската колекција на s.Oliver

Модната марка s.Oliver ја претстави кампањата за колекцијата наменета за студените денови, под слоганот – Color Shock/Color Block. За кампањата позира чешкиот модел Каролина Куркова. Во колекцијата доминираат волнените материјали и кашмирот, а модните парчиња се во нежни, неутрални нијанси. Од еднобојни ...

Повеќе »

Синди Крафорд со семејството во кампањата на Омега

Синди Крафорд соработува со луксузниот бренд Омега уште од 1995 година, кога првпат стана амбасадор за оваа марка. А сега, нејзините деца Каја и Присли Гербер се вклучија во соработката преку новата кампања. Кампањата е фотографирана од Питер Линдберг на ...

Повеќе »

Huawei започнува нова “liteSTYLE” кампања насочена кон младите потрошувачи во Македонија

Во октомври, во фокусот се моделите Huawei P10 lite, P9 lite mini и Honor 8 Lite Huawei најави дека од денес започнува нова корисничка кампања насочена кон динамичниот живот и потребите на младите македонци. Со пораката “Избери го свој  liteSTYLE”, ...

Повеќе »

ФОТО ВЕСТ: Националната кампања „Јас внимавам“ со донации во Куманово

Како дел од активностите на кампањата „Јас внимавам“, денеска во основните училишта „Кочо Рацин“ и „Толи Зордумис“ од Куманово, беа поставени едукативни сообраќајни полигони. Оваа донација во согласност со кампањата има за цел да им овозможи сообраќајна едукација на најмладите ...

Повеќе »

Ирина Шаик и Дакота Џонсон позираат за новата колекција на Intimissimi

Италијанската марка за долна облека Intimissimi лансираше необична кампања за есенската колекција насловена #Insideandout. Наместо во долна облека, како што е вообичаено, ѕвездите вклучени во рекламната кампања позираат облечени. Фотограф на кампањата е прочуениот Марио Тестино, а пред неговиот објектив застанаа моделот ...

Повеќе »

Што ни носи GUESS за постудените денови – есен 2017

За потребите на својата есенска кампања, американската популарна модна марка GUESS ја ангажираше прочуената авторка и музичарка Камила Кабело која позира заедно со Алекс Делисол. GUESS Jeans кампањата е снимена во Калифорнија, а новите модни парчиња дишат во препознатливиот стил на ...

Повеќе »

Ангелите се расоблекоа за новата кампања на Викторија сикрет

Горештините се зголемија, со новата кампања на Викторија сикрет насловена Body by Victoria. Модната марка за долна облека ангажираше 6 од своите ангели за целите на рекламната кампања – Стела Максвел, Џасмин Тукс, Марта Хант, Лаис Рибеиро, Џозефин Скривер и Тејлор ...

Повеќе »

Кампањата „Јас внимавам“ апелира да се вози одморен

Кампањата „Јас внимавам“ иницирана од компанијата ОКТА, со поддршка на Министерството за внатрешни работи,  овој месец своите активности за поголема безбедност во сообраќајот ги насочи кон заморот како причина за незгоди. Под мотото „Секогаш возам одморен“, претставници од МВР вршеа ...

Повеќе »

Ангелите позираат за новата колекција на градници на Victoria’s Secret

Модната марка за долна облека Victoria’s Secret ја лансираше новата колекција насловена T-Shirt Bra, проследена со маркетинг кампања во која позираат ангелите Елза Хоск, Џасмин Тукс, Сара Сампајо, Стела Максвел и Роми Страјд. Моделите ги претставуваат пуш – ап градниците ...

Повеќе »

Супермоделот Кендис Свонепул ја претставува новата колекција на Miss Sixty

Русокосата манекенка Кендис Свонепул е главно лице во кампањата на италијанската модна марка Miss Sixty за колекцијата есен 2017. Кампањата во стилот на уличната мода е фотографирана во Њујорк од популарниот фотограф Тери Ричардсон. Во фокусот на есенската колекција на Miss ...

Повеќе »