Тег архиви: Кендал Џенер

Кендал Џенер ги отвори вратите на гардероберот во нејзиниот апартман (ФОТО)

Моделот Кендал Џенер позира пред личниот, огромен гардеробер во нејзиниот апартман во СоХо, во Њујорк, покажувајќи ја облеката. Оваа „фото-акција“ ја има за цел промоцијата на новата соработка меѓу неа и Адидас, а е во рамките на кампањата за новите ...

Повеќе »

Кендал Џенер – целосна фотосесија за Вог (ГАЛЕРИЈА)

По првите неколку фотографии кои го најавуваат априлското издание на Вог Кореја, веќе е објавена целосната фотосесија на топ моделот Кендал Џенер. Ова е трета насловна страница на моделот за угледното модно списание Вог и трет едиторијал. За фотосесијата на ...

Повеќе »

Кендал Џенер по третпат ја освојува насловната на Вог

Популарната манекенка Кендал Џенер по трет пат се појавува на насловната на Вог. Овојпат станува збор за насловната на Вог Кореја. За фотосесијата на априлското издание на Вог позира пред објективот на Мерт Алас и Маркус Пижо во модни парчиња ...

Повеќе »

Кендал Џенер – лице на новата кампања на Мисони

Под сонцето на Мексико, во идилична атмосфера на пустината, топ моделот Кендал Џенер позира за колекцијата пролет/лето 2018 на италијанската луксузна модна марка Мисони. Кендал е облечена во модели од колекцијата дизајнирана за потоплите денови со препознатливите ткаенини и риги ...

Повеќе »

Жизел Бундхен не е на врвот, Кендал Џенер е најплатен модел во светот

Откако 15 години последователно топ моделот Жизел Бундхен беше прогласувана за модел со најдобра заработувачка во светот, годинава првото место го зазеде Кендал Џенер со 22 милиони долари годишна заработувачка. Според новата листа на Forbes, Бундхен (која е сега на ...

Повеќе »

Кендал Џенер ја претставува новата колекција на La Perla – хит се „слободните гаќички“

Топ моделот позира во надреална градина полна со гигантски бегонии, хибискуси и предимензионирани лалиња, а зад фотографиите се потпишува Мерт и Маркус. Преку ваквата кампања Ла Перла ја претставуваа својата предесенска колекција. Во колекцијата главна ѕвезда се чипкастиот модел на ...

Повеќе »

Џиџи Хадид и Кендал Џенер се главните лица во новата кампања на Фенди

Италијанската луксузна модна марка Фенди ги ангажираше двата „најжешки“ модели за својата рекламна кампања во која е претставена есенската колекција. Ѕвездите на социјалните медиуми Џиџи Хадид и Кендал Џенер позираат пред објективот на Карл Лагерфелд. Новата сезона го слави логото ...

Повеќе »

Драматичен моден изглед на Кендал Џенер на Канскиот филмски фестивал

На црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал се појави манекенката Кендал Џенер облечена во драматична креација со цветен принт од Џамбатиста Вали. Мини фустанот со разголена раменица благодарение на волуменозноста се лелееше над црвениот тепих оставајќи впечаток на драматичност. Вистински ...

Повеќе »

Кендал Џенер позира за новата колекција на Ла Перла

Популарната манекенка позира за есенската колекција на Ла Перла. Ова е втор ангажман на Кендал Џенер за луксузната марка за долна облека. Фотосесијата е реализирана во стилот на калеидоскоп, инспирирана од делата на уметниците Џорџија О Киф и Питер Макс. ...

Повеќе »

Кендал и Кајли лансираат линија на чевли

Кога се во прашање црвените ќилими, социјалните медиуми и модните ревии, Кендал и Кајли Џенер се во срцето на вниманието, но што е со модната индустрија? Нивното владеење во неа би можело да започне наскоро, вклучувајќи ги и обувките. Ако ...

Повеќе »