Тег архиви: кофеин

Кофеинот и фитнесот: Во која доза ни е потребен?

  Правилната употреба на кофеин значително може да ви ги подобри резултатите во вежбањето. Претераната доза пак, ќе ви го уништи тренингот. Доколку се напиете чаша кафе на час до два пред вежбање, кофеинот ќе помогне полесно да го издржите ...

Повеќе »

Филџан кафе пред тренинг, еве зошто

Филџан кафе пред тренинг значително ќе ви го олесни вежбањето, ако може да им се верува на резултатите на едно истражување неодамна објавено во Journal of Applied Physiology. Истражувачите вклучиле група на луѓе кои практикуваат фитнес и дојода до сознанието ...

Повеќе »