Тег архиви: колекции

Модните парчиња со риги доминираат во пролетните колекции

Ригите остануваат во игра и во сезоната на потоплите денови. Во пролетните колекции на популарните хај-стрит модни марки, модните парчиња со риги се доминантни, а ригите не се вообичаени во бела и сина нијанса, туку се колоритни и со различна ...

Повеќе »

Топ 10 зимски салонки од Mango, Zara и H&M

Се согласуваме дека во постудените денови чизмите ја имаат предноста, но без класични и модерни салонки сепак, не можеме да ја замислиме ни зимата, без разлика дали ги носиме на работното место, на празничните забави или во формални прилики. Класичните ...

Повеќе »

Топ 12 модели на фустани со долги ракави од есенските колекции

Продолжуваме да носиме (и да ги обожаваме!) фустанчињата дури и во студените денови, но секако овојпат ги одбираме оние со долги ракави. Есента и зимата не враќаат на топлите плетки, како и на фустанчињата во потемни нијанси, но за среќа ...

Повеќе »

10 модели на плисирани сукњи за есен 2017: Еве каде ќе ги најдете најубавите!

Сукњите со плисиран крој остануваат во тренд и оваа есен/зима, а во колекциите на популарните модни марки ги наоѓаме најчесто со миди должина. Лесно се прилагодуваат на различните стилови и на пригодите на кои ги носиме, па можат да направат ...

Повеќе »

12 есенски фустани со цветен принт од популарните модни марки

Љубителките на цветните фустани и понатаму ќе можат да уживаат во нив, судејќи според моделите од есенските колекции. За разлика од летните принтови, есенските се малку потемни, прилагодени на постудените денови. Сепак, има и фустанчиња во ведри бои. Од должините ...

Повеќе »

Топ 10 кожени сукњи за есен 2017 од популарните модни марки

Кожата повеќе не е тоа што беше – црна и класична. Кога ќе ви здодеат фармерките или панталоните, можете да посегнете за модел на кожена сукња кој ќе ја разбие есенската монотонија. Со мини или со миди должина, тесна или ...

Повеќе »

Плишани фустани од популарните модни марки за есен/зима 2017

Плишот секогаш додава свечена нота на модниот изглед, а кога станува збор за плишаните фустанчиња тие секогаш се погодни за посвечени пригоди, но и за вечерни излегувања. Од трендот плиш, очигледно модните марки сеуште не се заситија, па повторно ни ...

Повеќе »

15 омилени модни парчиња од есенските колекции на популарните модни марки

Модната есен е пред нас, а судејќи според есенските колекции на популарните „хај-стрит“ брендови, неколку клучни трендови ќе доминираат во сезоната на постудени денови. Еден од клучните трендови и оваа година останува плишот. Во игра остануваат и предимензионираните џемпери со ...

Повеќе »

14 миди сукњи од популарните „хај-стрит“ марки совршени за лето

Удобноста, нежните материјали, секако и интересните кроеви – тоа е се што бараме кај едно сукња за време на жешките денови. Да изгледа убаво, лесно да се комбинира и пред се да е пријатна за носење. Сукњи со умерена должина, ...

Повеќе »

Три омилени летни фустанчиња од MANGO кои го освоија Инстаграм

Едноставно и проѕирно летно фустанче е едно од омилените модни прчиња во текот на топлите денови, па така Манго девојките го освоија Инстаграм со своите тренди комбинации создадени со пристапните Манго модни парчиња, меѓу кои доминираат летните фустанчиња. Со едноставни ...

Повеќе »