Тег архиви: колекции

Пролет/лето 2017 во Fashion&Friends: Сезона на бои и различност

  Пролетта во Fashion&Friends е разиграна, разнобојна, динамична и енергична. Колекциите на брендовите кои се дел од мулти бренд продавницата иако различни и доследни на сопствениот имиџ, имаат заедничка нишка, а оваа сезона тоа е напливот на бои и инспирација ...

Повеќе »

8 пастелно-зелени модни парчиња од новите колекции

Популарната пастелно-зелена боја е присутна во најразлични форми во пролетните колекции на „хај-стрит“ брендовите. Манго оди и чекор понатаму претставувајќи дури и кожена јакна во оваа убава нијанса. Меѓу понудата наоѓаме и прекрасни пастелно-зелени фустанчиња со цветни принтови, како и ...

Повеќе »

Некои нови бомбер јакни за пролет/лето 2017

Бомбер јакните и понатаму ги носиме, а оваа сезона тие се уште поубави. Сатенските бомбер-јакни кои се појавија минатата година сега се уште помодерни, особено оние со нежни бои. Додека војничките полека излегуваат од трендот, нивното место го заземаат предимензионираните ...

Повеќе »

10 преслатки карирани модни парчиња од пролетната понуда на популарните марки

Карираните модни парчиња ќе ги носиме и оваа пролет/лето. Своето големо враќање на сцената карираното го доживеа уште минатата година, но годинава ваквите материјали се присутни во речиси секоја колекција на популарните „хај стрит“ брендови. Од карирани панталони во стилот ...

Повеќе »

Нови трендовски парчиња во колекцијата на Mango

Пролетната/летната колекција на Манго продолжува да не заведува. Дополнета е со нови модни парчиња кои зрачат со женственост. Тантелата го има главнот збор кај фустаните кои се во бела или црна боја, лесни за комбинирање со билокаков избор на обувки, ...

Повеќе »

3 нови пролетни колекции на шминка што воодушевуваат

За многумина најубавата сезона во годината, пролетта, е и поттик за шопинг и разубавување. Секако, големите козметички куќи секоја пролет нудат широки понуди на весели производи, а годинава тоа најдобро го направија врвните три – Ланком, Диор и Ив Сен ...

Повеќе »

Кан: Топ 3 изгледи од модните писти директно на црвениот тепих

  Јасно е дека црвениот тепих на големите настани и фестивали претставува и престиж за наславните модни дизајнери. Голем дел од ѕвездите кои дефилираат на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал ги носат креациите од познатите луксузни модни марки покажувајќи ...

Повеќе »

Дизајнерско модно шоу во „Lotus Design Store”

На дизајнерско модно шоу во „Lotus Design Store”модиот перформанси на Елена Спасовска, Марта 4 сезони, Леуард Лека и Лудус ги презентиаа нивните нови колекции за пролет/лето во “Lotus Design Store”. Со модниот перформанс на Лудус почна презентирањето на новите колекции ...

Повеќе »