Тег архиви: Манго

14 фустанчиња од MANGO за преодната сезона

Намалувањата на летните колекции во градот полека привршуваат, а новите колекции со нетрпение ги очекуваме во продавниците. Преодната сезона која ќе го најави крајот на летото и почетокот на есента ни носи интересни модни парчиња, меѓу кои најголеми фаворити ни ...

Повеќе »

16 модели на машки гаќички за капење од MANGO, REPLAY и BERSHKA

Ова лето со машката мода владејат ретро моделите и многу принтови на костимите за капење. По примерот на раните 80-ти години се враќаат боксерките во сина и црвена боја. Многу популарни се и гаќичките за капење со цветни принтови. Минт-зелената ...

Повеќе »

Супермодели во новата кампања на MANGO

Популарната модна куќа MANGO продолжува со ангажирање на супермодели во своите рекламни кампањи за новите колекции. Така, за есенската колекција пред објективот на прочуениот Марио Тестино позираат супермоделите Амбер Валета, Фреја Беа и Ана Еверс. „Тестино и јас сме соработувале на ...

Повеќе »

Ленени модни парчиња од Манго за пријатно лето

Топлите летни денови бараат пријатни и лесни материјали за носење, а на врвот се наоѓа ленот. На граница меѓу класик и тренди, ленот е еден од материјалите кои се совршени за жештините, а погоден е да го носиме и на ...

Повеќе »

4 ленени фустанчиња од Манго кои се спас за горештините

Ленот е најдобриот материјал кој може да го одбереме за топлите денови. Природен и проѕирен во комбинација со ведри бои создава модни парчиња во кои полесно се дише. Со ленено фустанче може да одите и на работното место, но и ...

Повеќе »

Три омилени летни фустанчиња од MANGO кои го освоија Инстаграм

Едноставно и проѕирно летно фустанче е едно од омилените модни прчиња во текот на топлите денови, па така Манго девојките го освоија Инстаграм со своите тренди комбинации создадени со пристапните Манго модни парчиња, меѓу кои доминираат летните фустанчиња. Со едноставни ...

Повеќе »

Нови (преубави) модни парчиња од Mango со карнерчиња

Популарната шпанска модна марка Mango во последниве неколку сезони се истакна како фаворит на хај-стрит понудата. Непогрешлив е во предвидување на трендовите, но и во фаворизирањето на модни парчиња кои се едноставни за носење. Така, оваа сезона продавниците на Манго насекаде ...

Повеќе »

3 омилени комбинезонки од омилените модни марки

Најубав избор на кратки и долги комбинезонки за ова лето има во Манго, додека најелегантни комбинезонки најдовме во women secret. Доколку и вие сте вљубени во ова најпрактично и женствено парче облека за жешките денови во кое за миг сме дотерани, ...

Повеќе »

5 совршени летни фустанчиња од Манго

Женствените летни фустанчиња се доволни сами по себе штом ги облечеме. Не ни размислуваме со што да ги комбинираме, зашто секако го привлекуваат вниманието со дизајнот и трендовските модни решение. За дневна варијанта супер „одат“ со ниски сандалчиња, додека навечер ...

Повеќе »

7 модни парчиња од Манго во бојата на сонцето

Ги сакаме силните бои во топлите летни денови, а жолтата ни останува и понатаму омилена. Од бледи, пастелни и лимон нијанси па се до сенф-нијанса – жолтите модни парчиња без конкуренција доминираат оваа летна сезона. Најпосле, тоа е боја која ...

Повеќе »