Тег архиви: Манго

5 карирани модни изгледи од Mango за трендовска есен

Карираните костуми се тренд за оваа есен/зима, во нив секогаш изгледаме елегантни, а особено се пригодни за деловната атмосфера. Без разлика за каква комбинација ќе се одлучите – сако и сукња или пак, сако и панталони, карираните модни комбинации оваа ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Моторџиска јакна од MANGO

Погледнете ја оваа црна кратка моторџиска јакна од MANGO. Уште на прв поглед посакавме да ја имаме. Лесно ја комбинираме и со фармерки, но и со есенски фустанчиња за секакви кежуал пригоди.  Пријатна за носење и многу ефектна на изглед, дополнително ...

Повеќе »

Карирано и елегантно – Еве како се носи…

Сивите дискретно карирани сакоа и панталони се одличен избор оваа есен за деловната атмосфера. Неколку идеи како да се носи овој тренд на есента ни покажа моделот Кендис Свонепул во фотосесијата за октомвриското издание на списанието „Ел“. Позирајќи во модни ...

Повеќе »

Фустанчиња за полнички дами – Оваа есен најубавите се со потпис на MANGO

Уште од лансирањето во 2014 година, линијата на Манго наменета за полнички девојки, Виолета, привлекува внимание и ужива одличен имиџ меѓу девојките кои имаат неколку килограми повеќе. И оваа сезона колекцијата на Виолета од Манго не не изневерува. Напротив, толку ...

Повеќе »

5 волнени палта од MANGO за есен/зима 2017

Летото е зад нас па полека се подготвуваме за модната есен. Не сме изненадени што времето одеднаш се промени, очекуваме наскоро кожените јакни да ги замениме со мантили и палта. На наше задоволство оваа сезона палтата воопшто не се здодевни. ...

Повеќе »

MANGO есен/зима 2017: Колекција од која го посакуваме секое модно парче!

Шпанскиот бренд MANGO повторно соработува за новата сезона со фотографот Марио Соренти, а како ѕвезди во кампањата се појавуваат топ моделите Ана Еверс, Амбер Валета и Фреја Беха Ериксен. Во истата се појавува и француски глумец Оливие Мартинез, кој освојува ...

Повеќе »

Есенски хит се црвените високи чизми од MANGO

Од есенската колекција на Манго ги издвојуваме високите црвени чорапи-чизми кои ги носиме во сите комбинации па дури и врз фармерки. Тесните чизми високи над колениците се толку женствени и секси што ги посакуваме уште сега! Инаку, чизмите се достапни ...

Повеќе »

Сукњи со миди должина – каде да ги најдете оваа есен?

Есенската сезона ни носи разиграни сукњи со миди должина кои сега не се комбинираат само со кошули и палта, туку се носат и со предимензионирани џемпери. Најубави плисирани сукњи со миди должина најдовме во есенските колекции на Манго и на ...

Повеќе »

9 фустанчиња од MANGO поради кои едвај ја чекаме есента

Доколку веќе почнавте да го планирате вашиот есенски гардеробер, веруваме дека во него ќе дадете предност на едно од овие фустанчиња од есенската колекција на Манго. Следејќи ги трендовите, во есенската колекција на оваа популарна модна марка наоѓаме романтичен цветен ...

Повеќе »

И MANGO има чизмички-чорапи и тоа во виолетова нијанса!

Откако модната куќа Balenciaga ги лансираше сатенските чизмички-чорапи со должина до глуждовите кои молскавично станаа моден хит,во есенските колекции на „хај-стрит“модните марки -на наше огромно задоволство- се појавија различни варијации на овој модел. Ваквите чизмички-чорапи ги видовме во есенските колекции ...

Повеќе »