Тег архиви: Марк Џејкобс

Пролетна свежина: Daisy Love, нов женски парфем од Марк Џејкобс

Марк Џејкобс лансираше нов женски парфем со свежи пролетни ноти, насловен Daisy Love. За рекламната кампања, како заштитно лице за Џејкобс повторно се враќа Каја Гербер (ќерката на Синди Крафорд). Кампањата е фотографирана од Аласдаир Меклелан. Новиот парфем на Џејкобс се ...

Повеќе »

Ќерката на Курт Кобејн е ново лице во новата кампања на Марк Џејкобс

Ќерката на Курт Кобејн и Кортни Лав, Франсис Бин Кобејн, е ново лице во кампањата на Марк Џејкобс за пролет/лето 2017. -Отсекогаш сакав да работам со Франсис, која е единствена, силна и убава, објаснува дизајнерот. Секогаш се воодушевувам на луѓето ...

Повеќе »

И вие може да бидете дел од новата кампања на Марк Џејкобс

Кога пред две години познатиот моден дизајнер го објави конкурсот за пријавување на модели преку Инстаграм за да учествуваат во неговата нова кампања, предизвикот го прифатија дури 70.000 луѓе од сите страни на светот. Сега повторно, Џејкобс прави иста #CastMeMarc ...

Повеќе »

Ќерката на Синди Крафорд стана заштитно лице на Марк Џејкобс

15-годишната Каја Гербер успешно чекори по стапките на мајка и Синди Крафорд, молскавично брзо пробивајќи се во светот на модната индустрија. По насловната страница на францускиот Вог, на која се појави заедно со мајкаси, Каја потпиша ексклузивен договор за рекламирање ...

Повеќе »

Лејди Гага – манекенка на ревијата на Марк Џејкобс

Има ли нешто што не може да направи Лејди Гага? Овојпат, таа беше во улога на манекенка на ревијата на Марк Џејкобс. Присуството на Лејди Гага како манекенка на модната писта за новата колекција на Марк Џејкобс не беше изненадувачко. ...

Повеќе »

Изглед на денот: Џиџи Хадид во цветна креација на Марк Џејкобс

Од модните недели не двојат само неколку денови, но еден од најголемите модни настани за сезонава тукушто се случи. На црвениот тепих на премиерата на филмот Зуландер 2 продефилираа многу интересни личности, меѓу кои и една од најбараните модели на ...

Повеќе »

70-годишната комичарка Бети Мидлер е новото лице на Марк Џејкобс

Докажувајќи уште еднаш дека е дизајнер кој ги урива стандардите во модниот свет, Марк Џејкобс за потребите на пролетната кампања ја ангажираше глумицата Бети Мидлер (70). Во кампањата пролет 2016 на Марк Џејкобс главната улога ја имаат три лица – ...

Повеќе »

Адријана Лима во новата реклама Декаденс на Марк Џејкобс (ВИДЕО)

Во октомвриското издание на Ел, дизајнерот потенцира дека Декаденс е радикално поинаков од слаткиот парфем Деизи. Во кампањата за новиот парфем главната улога ја има Адријана Лима. „Деизи ја носеше свежината на синото небо, невиноста, слатката природа, а сега сакавме ...

Повеќе »

Модна недела Њујорк: Адријана Лима прошета на модната писта за Марк Џејкобс

Топ моделот Адријана Лима беше ѕвездата на модната писта на ревијата на Марк Џејкобс на Модната недела Њујорк. Неочекувано, добро осмислено, и секако многу ефектно, ветеранката Адријана Лима се појави на модната писта на ревијата на Марк Џејкобс. Пријателството на ...

Повеќе »

Емили Ратајковски, Софија Копола и Винона Рајдер во кампањата на Марк Џејкобс

Марк Џејкобс продолжува да не изненадува. Во рекламната кампања за есен 2015, на Шер и се придружија и Винона Рајдер, Емили Ратајковски и Софија Копола. За Софија Копола ова не е прва соработка со модниот дизајнер. Режисерката е инаку блиска ...

Повеќе »