Тег архиви: mng

MANGO го презентира „Племенскиот дух“ со Кендал Џенер

Ова е првата адвертајзинг кампања која следува по лансирањето на концептот „Fast Fashion“. Кендал Џенер позира за колекција која е создадена од природни материјали и со апликација на етно мотиви. MANGO го презентира „Племенскиот Дух“, првиот од четирите трендови кои ...

Повеќе »

MANGO трендови есен/зима 2015

Како и секоја сезона, MANGO колекцијата истакнува различни трендови. Боемскиот стил е вклучен и во оваа есен. Овој макро-тренд се преосмислува неколку пати во последните сезони и повторно се одбележува со долгите макси фустани. Колекцијата нуди голем избор на пелерини, ...

Повеќе »

Ревија на Манго во Барселона: Колекција пролет/лето 2015 инспирирана од 70-те години

Завчера во Барселона MANGO презентираше дел од новата колекција на петнаесетото издание на модното шоу “080”. Над 800 гости присуствуваа на ревијата, која се одржа во впечатливиот Морски музеј во Барселона. Инспирацијата од 70-тите години беше очигледна кај сите парчиња од ...

Повеќе »