Тег архиви: награди

Mask’n’Mall и вредни награди во Skopje City Mall

  И оваа година Skopje City Mall ќе го одбележи Денот на шегата со многу забава и избор за најубава маска. На 1-ви април, сабота, во нашиот најголем трговски центар ќе биде поставено катче каде што сите маскирани ќе имаат ...

Повеќе »

Од целиот регион, „Тиквеш“ со најмногу освоени медали за своите врвни вина

Во рамки на пролетниот дел од најголемиот вински натпревар во Германија – „Мундус Вини“, сите пет пријавени вина од винарската визба „Тиквеш“ освоија медали, и се закитија со 3 златни и 2 сребрени медали. Оваа година, златни медали на овој ...

Повеќе »

Доделени наградите за филантропија ОКО за 2016 година

  На свеченоста која се одржа на 27 февруари 2017 година во  М6 Едукативниот центар во Скопје беа доделени   Наградите за филантропија ОКО за 2016 година. Цел на Наградите за филантропија ОКО е да се препознаат и јавно истакнат  компаниите, ...

Повеќе »

Елколект со награден караван одбележа успешен крај на наградната игра „Да рециклираме и да се наградуваме“

Голем интерес од граѓаните, конструктивна соработка со општински тимови и поддршка од градоначалниците, вака тимот на Елколект ја сумираше акцијата преку која беше осмислено да се поттикнат и наградат совесните граѓани за правилниот третман на електричниот и електронски отпад во ...

Повеќе »

EVN награди за штедлив дом: Учествуваат и оние кои не се пријавиле!

ЕВН повторно одлучи да ја демонстрира својата посветеност и одговорност кон лојалните корисници, насочувајќи ги своите ресурси во Наградна игра со која ќе ги препознае, поттикне, мотивира и награди своите корисници, ќе промовира позитивни промени и унапредување на добрите практики ...

Повеќе »

Топ 5 наградувани козметички производи кои не се скапи, а вреди да ги имаме

Кога станува збор за купување на козметички производи, а при тоа да не се расфрламе со пари, односно да платиме онолку колку што навистина производот вреди, тогаш не можеме да ги прескокнеме овие топ 5. Секој од овие 5 производи ...

Повеќе »

Кои се добитниците на British Fashion Awards 2015

Моделот Џордан Дан е модел на 2015 година, Алесандро Микеле за Гучи е најдобриот меѓународен дизајнер, а Карл Лагерфелд ја доби наградата за извонредни достигнувања. Еве ја листата на годинешните добитници на Британските модни награди: Дизајнер во подем за жени: ...

Повеќе »

Кој победи на Ел наградите за стил?

Се разбира дека го немаат истото внимание како ноќта на оскарите, но на Ел наградите за стил не недостигаше гламур.   Добитниците на награди Кристофер Бејли, Маноло Бланик и Кара Делевињ се појавија на црвениот тепих заедно со уште дузина ...

Повеќе »

Златен глобус: Моќен говор на Џорџ Клуни за неговата љубов Амал и „Јас сум Шарли“

72-то издание на „Златен глобус“ помина со многу смеја, а на Џорџ Клуни му донесе награда за животно дело за која тој одржа говор со многу стил. Започна со смеја, а заврши со воодушевувачки овации. На доделувањето на наградите Златен ...

Повеќе »

Јована Филиповиќ, Стефанија Насеска и Рене Рајт-добитнички на наградите на Стајлист

Mодниот сајт и асоцијација Стајлист.мк (Stylist.mk) традиционално ги избра најуспешните на Моден викенд-Скопје. Наградата за најдобра колекција на десеттото, јубилејно издание на Моден викенд ја добива креаторката Јована Филиповиќ, за линијата „Where The Wild Things Are“ есен-зима 2014/15. За најдобра ...

Повеќе »