Тег архиви: неон

Нов тренд: Коса која свети во темнина

Виножито косите се зад нас, новиот тренд форсира коса која свети во темнина и изгледа дека оваа мода ќе потрае зашто како да е создадена за потоплите денови и честите забави. Големата популарност ја доби благодарени на Инстаграм кога се ...

Повеќе »

Мејкап: Есенски неон тренд

Ако се прашувате за сеозоната пред нас што ќе биде модерно во шминката, одговорот е веќе присутен во парфимериите. Неонските бои. Неонски усни, нокти или сенка за очи. Така вели есенскиот тренд за оние кои ја следат модата. Би можеле ...

Повеќе »