Тег архиви: невеста

Модна „утка“ на Меланија Трамп: Фустан во нијанса како на невестата

Првата дама на САД, 47 годишната поранешна манекенка Меланија Трамп, покажа бон-тон непознавања кога како гостинка на свадба се појави во макси фустан J. Mendel, во нијанса слична на онаа на венчаницата на невестата, шкотската глумица Луис Линтон. Имено, госпоѓа ...

Повеќе »

Сара Мејс-невеста на третиот „The Bridal Fashion Night“

Во уникатен фустан на дизајнерката Зиане Бакиу, поп-пејачката Сара Мејс го отвори третиот „The Bridal Fashion Night“, вчеравечер во Македонскиот народен театар , во организација на Моден викенд Скопје. Убавата пејачка ја нашминка Фросина Ангеловска – Фран а за фризурата ...

Повеќе »

5 нови изгледи за зимската свадба

Што да се облече на една зимска свадба? Изборот на облека, или венчаница, за свадбите во студените денови е многу покомлициран отколку од оние на пролет или лето, кога „лесните“ фустанчиња се во преден план. Но новата колекција на Долче ...

Повеќе »

50 години невестински фризури во 5 минути (ВИДЕО)

Благодарение на Јутјуб сега имаме можност да се вратиме 50 години наназад и да се потстетиме какви фризури биле модерни за невестите од 1960 година до денес. Стилистката Кејли Мелиса не води назад до 1960 година, презентирајќи ни ги трендовите ...

Повеќе »