Тег архиви: нокти

Нови производи: Лакови за нокти во бојата на виното

Со приближувањето на новогодишните и божиќните празници, темноцрвените лакови за нокти го земаат приматот на водечки меѓу понудените тонови. Не треба да спомнуваме дека за свечени пригоди како и за забави, оваа нијанса одлично се надополнува со црвен кармин. Откако ...

Повеќе »

Нов тренд на маникир на нокти – Логоманија

Без сомнеж, најголемиот тренд на маникир на нокти за претстојната сезона е трендот наречен „логоманија“кој уште летово зема замав и ги освои социјалните мрежи. Станува збор за текстуални натписи на ноктите, односно за логата на омилените модни марки. Без разлика ...

Повеќе »

10 нијанси на лакови совршени за поцрнет тен

Лето е дозволено експериментирањето со бои и поигрувањето со весели нијанси, особено ако го сакате сончањето и ако сте „фатиле“ боја. Ведрите нијанси можат да имаат и неонски ефект или пак, да бидат романтични и пастелни. Ова лето главни фаворити ...

Повеќе »

Ефект на тексас нокти – нов тренд за ова лето

Има неколку нешта што навистина во модна смисла „врескаат“ лето, а меѓу нив на прво место е тексасот. Од тексас кратки панталончиња, до „скини“ фармерки, комбинезонки од тексас и тексас фустанчиња – сите овие модни парчиња неодоливо не потсетуваат на ...

Повеќе »

10 нови лакови за нокти, 10 нови нијанси за лето

Што велите за жолт лак за нокти за сезоната на топлите денови? Или пак, проѕирен лак, но со металик сјај. Со топлите денови ни се зголемува и желбата за нови нијанси…Па, доколку сакате да експериментирате со летни и топли тонови, ...

Повеќе »

Нокти во пастелни тонови: 13 идеи од Pinterest

Пастелните нијанси се популарни за оваа сезона, а комбинацијата на неколку пастелни тонови на ноктите изгледа многу романтично. Не заборавајте дека ѕвезди меѓу пастелните нијанси се сивата, нијансата на праска и nude нијансата. Секако, пастелно зелената и жолтата делуваат многу шик, ...

Повеќе »

Д-р Елена Арсова: Бремените жени на време да ги решат проблемите со ноктите

Во четвртиот месец од бременост некои од жените забележуваат промени на ноктите. Тоа се случува поради зголемената телесна тежина, хормоналните промени ослабената периферна циркулација,  стапалата и ноктите често страдаат. Континуирано носењето на чорапи создава услови за зголемено потење. Зголемената тежина ...

Повеќе »

5 нови нијанси на лакови за нокти кои ги сакаме за пролет/лето 2017

Од бебешко розова до различни црвени нијанси и нежни пастелни бои, трендовите на лакови за нокти за пролет/лето 2017 вклучуваат многу варијации на боите, а не само класични нијанси на сезоната. Напреднатите формули пак, гарантираат долготрајност на лакот, а финишот се движи ...

Повеќе »

Топ 8 трендовски нијанси на лакови за нокти за пролет 2017

Потоплите денови ни носат посвежи и повесели нијанси на лакови за нокти и оваа година. Судејќи според новите производи од популарните козметички марки, пред нас е еден многу романтичен период, со акцент на пастелните тонови меѓу кои доминираат розовата и ...

Повеќе »

Маникир за зима 2017: Контрастите се во тренд! 11 фаворити од популарните марки

Ако ги следите трендовите на маникирот, кои се менуваат од сезона во сезона, сигурно забележавте дека зимските мотиви на маникир од празничните денови (светки, ѕвездички, снегулки, снешковци) бргу се заменија со посериозен стил на лакирање на нокти за почетокот на ...

Повеќе »