Тег архиви: нокти

Топ 8 трендовски нијанси на лакови за нокти за пролет 2017

Потоплите денови ни носат посвежи и повесели нијанси на лакови за нокти и оваа година. Судејќи според новите производи од популарните козметички марки, пред нас е еден многу романтичен период, со акцент на пастелните тонови меѓу кои доминираат розовата и ...

Повеќе »

Маникир за зима 2017: Контрастите се во тренд! 11 фаворити од популарните марки

Ако ги следите трендовите на маникирот, кои се менуваат од сезона во сезона, сигурно забележавте дека зимските мотиви на маникир од празничните денови (светки, ѕвездички, снегулки, снешковци) бргу се заменија со посериозен стил на лакирање на нокти за почетокот на ...

Повеќе »

Топ 5 трендови на маникир за празничните денови

Во овој период на годината, снегот, ѕвездите и светките се најдрагите појави, а да не зборуваме кога се наоѓаат на нашите нокти. Во продолжение ви носиме топ 5 трендови на маникир за празничните денови. Топ 1. Маникир како божиќното „грдо“ ...

Повеќе »

Лечењето на враснати нокти преку иновативната метода Аркада достапна на Балканот

  Нехируршкиот  третман на враснати нокти Аркада на пациентите на Балканот е достапен во 101 Фоот клиниките. Еминентниот експерт и едукатор за оваа метода, Даниел Абраткиевич во дводневна посета на 101 Фоот клиниката во Скопје ќе го обучува медицинскиот тим ...

Повеќе »

12 есенски идеи за нокти што евдај чекаме да ги пробаме

Ако ги следите трендовите во декорирање на нокти за сезоната есен/зима, претпоставуваме веќе дека знаете колку се актуелни жолтите листови на рацете. Земајќи ја предвид и празничната сезона, додаваме уште неколку посвечени решенија, а тука се секако и трендовските нокти ...

Повеќе »

За совршен маникир природни третмани

Пробајте ги ефикасните третмани за нега на нокти на природна основа. Сончогледово масло  Во едно стаклено шише ставете 0,6 дл. сончогледово масло, пет капки витамин А и четири капки тинктура од јод, потоа промешајте. Со оваа течност мачкајте ги ноктите ...

Повеќе »

Топ 3 трендови на нокти донесени од модните недели

Подготвени сте за промени? Мислиме, на ноктите… Доколку сте, еве што сугерираат трендовите од модните недели за есен 2016. Пруги Сеприсутност на пруги, многу од нив, или само една -две на ноктот. Не мора да бидат ни прави, можат да ...

Повеќе »

Би „носеле“ ли крзнени нокти?

Кога е во прашање декорирањето на ноктите, што се не видовме само во изминатата година! Од балон нокти до аквариум нокти, 3 Д детаљи, украси, светки…И таман помисливме дека се веќе е видено, пристигнува новиот тренд на крзнени нокти. Трендот ...

Повеќе »

Нокти со љубовни пораки: Маникир за Денот на вљубените

Оние кои уживаат во бесконечните декорации на своите нокти, секако ќе го искористат и Денот на вљубените за да испратат убава порака. Карактеристично за овој ден, и ноктите може да зборуваат за љубов, да покажат срценца или црвени рози, па ...

Повеќе »

Модна манија: нокти како џемперчиња

Нокти како плетки, како волнени зимски џемперчиња – тоа е последниот тренд на Инстаграм. Девојките од сите страни на светот ги испраќаат своите фотографии, држејќи во раката џемпер, кој со плетките, шарите и боите сосема е во хармонија со средените ...

Повеќе »