Тег архиви: парфем

Пролетна свежина: Daisy Love, нов женски парфем од Марк Џејкобс

Марк Џејкобс лансираше нов женски парфем со свежи пролетни ноти, насловен Daisy Love. За рекламната кампања, како заштитно лице за Џејкобс повторно се враќа Каја Гербер (ќерката на Синди Крафорд). Кампањата е фотографирана од Аласдаир Меклелан. Новиот парфем на Џејкобс се ...

Повеќе »

Кира Најтли во кампањата на новиот парфем од Шанел

Глумицата Кира Најтли повторно е ангажирана од француската куќа Шанел за промоција на нов парфем. Станува збор за парфемот „Coco Mademoiselle Eau de Parfum Intense“, поточно за новиот Mademoiselle мирис кој е опишан како топол со ноти на пачули и ванила, ...

Повеќе »

Анџелина Џоли – заштитно лице на новиот парфем од Guerlain (ФОТО+ВИДЕО)

Глумицата Анџелина Џоли се врати во рекламната кампања на  Guerlain, сега како заштитно лице на новиот парфем насловен Mon Guerlain Florale. 42-годишната Џоли во фотосесијата за кампањата е со нагласен црвен кармин на усните. Облечена во бел фустан со отркиени раменици ...

Повеќе »

Како да ги израдувате саканите со вистинскиот подарок!

Колку повеќе се наближува  празникот 8 ми Март толку поголема станува „маката“ што да им се подари на блиските. Некои едноставно имаат природен талент за осмислување на совршени подароци, додека други, иако имаат добри намери тотално ја промашуваат работата. Можеби ...

Повеќе »

EVE DUET: Пробајте го првиот двоен парфем од AVON со цветно-овошен мирис

Холивудската актерка Ева Мендез е новото лице на мирисливиот бренд кој содржи блескав и жив цветно-овошен мирис, како и сензуален и заведувачки дрвно-цветен мирис, за бесконечни интригантни комбинации   Ако нашиот избор на облека е одраз на променливото расположение секое ...

Повеќе »

Нов парфем: Емилија Кларк и Кит Харингтон во живописна реклама на Долче и Габана

Модната двојка Долче и Габана повторно не воодушевија со рекламата во која главни лица се англиската глумица Емилија Кларк и Кит Харингтон. Рекламната кампања е за новиот женски парфем насловен The One. Пред објективот на Лука и Алесандро Морели, глумците ...

Повеќе »

Кејт Мос со фотографии од младоста е лице на кампањата на новиот парфем од Келвин Клајн „Obsessed“

Минаа над 20 години од лансирањето на парфемот Obsession од Келвин Клајн, а сега тој доби нова верзија под името Obsessed. Главното лице на кампањата е Кејт Мос со фотографии направени во 1993 од Марио Соренти. „Бев опседнат со фотографирањето, а ...

Повеќе »

Нов парфем од Том Форд кој вреди да се проба- Noir Anthracite

Во екот на летото, Том Форд пријатно не изненадува со лансирањето на новиот машки парфем Noir Anthracite. Во кампањата за парфемот позира популарниот модел Јон Картахарен, кој и претходно веќе беше заштитно лице на кампањите на овој луксузен бренд. Зад фотографиите ...

Повеќе »

Нов женски парфем од Ралф Лорен – Woman

Актерката Џесика Честејн е главен лик во рекламната кампања на Ралф Лорен за новиот парфем насловен Woman. Станува збор за силна сензуална миризба, односно за парфем кој ги најавува есента и зимата. За потребите на рекламната кампања глумицата позира пред објективот ...

Повеќе »

Новиот парфем на „Прада“ Prada Candy Gloss мириса на слатки цреши

По успехот на парфемите Prada Candy, Prada Candy L’Eau, Prada Candy Florale и Prada Candy Kiss, Прада го лансираше новиот шармантен и разигран парфем насловен Prada Candy Gloss, наменет за жени. Заштитно лице за кампањата повторно е Лекси Болинг. Станува ...

Повеќе »