Тег архиви: парфем

Го пробавме, убав е: Парфем Liu Jo

Убава вест за обожавателите на модната марка Liu Jo. Излезе првиот Liu Jo парфем. Парфемот е летен, со ориентални ноти и овошна нијанса со нагласена малина, а се отвора со цветни ноти од јасмин. Достапен е во шишенца од 30 и 50 ...

Повеќе »

Шанел „Бој“: Нов машки парфем од Шанел посветен на Бој Капел

Во јуни ни пристигнува нов машки парфем од модната и козметичка куќа Шанел, кој ја слави големата љубов на познатата модна креаторка Коко Шанел и човекот кој и овозможи да зачекори во модниот свет, Артур Бој Капел. Парфемот BOY е ...

Повеќе »

Нов парфем од Шанел што се нанесува на коса

Новиот парфем на Шанел Chance Eau Vive Hair Mist се нанесува на коса. Има пикантна цветна миризба, втора нота на грејпфрут, портокал и јасмин, што го прави идеален за летните денови. Овој мирис се нанесува на четката за коса, а ...

Повеќе »

Новиот парфем на Bulgari е баш супер!

Omnia Paraiba – нов парфем од Bulgari. Инспириран од Бразил, од џунглата, океанот и плажата, Алберто Мориљас ја претстави својата нова креација во која доминираат егзотичните цветни и овошни ноти. Парфемот се отвора со портокал, а потоа не води до неговата ...

Повеќе »

Нов парфем на Авон: Сè е возможно со Avon Dreams

Новиот парфем Dreams на козметичката компанија Авон е нежна мешавина од водна слива, роза и интензивни дрвја. Веќе им се достапен на домашните вљубеници во свежите и заводливи мириси. При изработката на новиот парфем Dreams, главната мисла водилка на светски ...

Повеќе »

Прв парфем Александар Меквин: Магија за ноќните птици

Првиот парфем со потписот на Александар Меквин од 1-ви март ќе биде достапен во продажба по цена од 350 евра и тоа само во лондонскиот Хародс. Со фантастична и префинета миризба, парфемот е наменет за жени, односно за ноќни птици. ...

Повеќе »

Како парфемот долго да се чувствува на вас

За да го продолжите траењето на миризбата на парфемот на вас употребете го ова едноставно проверено трикче.   Се што ви е потребно е крема Вазелин која можете да ја најдете во секоја аптека. Нанесете тенок слој од кремата на ...

Повеќе »

Москино со нов парфем: Гет Фреш изгледа на средство за чистење

Оригиналниот Џереми Скот продолжува пријатно да не изненадува. Овојпат, во центарот на вниманието е новиот парфем Гет Фреш чие пакување изгледа како средство за чистење стакло. Зад фотографиите на фантастичната кампања стои прочуениот Стивен Меисел, а главното лице во кампањата ...

Повеќе »

Афродизијакот на Каролина Гочева – AVON Attraction – пристигна во Македонија

Првиот парфем кој е специјално создаден да го привлече спротивниот пол, AVON Attraction – пристигна и во Македонија, а заштитно лице на овој сензуaлен мирис за нашиот пазар е познатата пејачка Каролина Гочева. Креирани се и машка и женска верзија ...

Повеќе »