Тег архиви: Parfois

PARFOIS пролет/лето 2017: Од ништо може да настане сè, Nowhere…can be somewhere!

  Како контраст на концептот од претходната колекција „Home is”, Parfois овојпат нè предизвикува да излеземе од комфорната зона и да ја прифатиме промената, која е секогаш тука некаде, блиску до нас. Колекцијата (пролет/лето 2017) е веќе во продавниците на ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Светкави сандали од Parfois

Во претпразничните денови се одлучуваме за два чифта сандали од Parfois кои се идеални за празничната атмосфера.  Првите – црни со светки, впечатливо ремче и полна потпетица која ги прави погодни и за танцување. Ги комбинираме со мал црн фустан или пак, ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Плишани фустани и комбинезонки од Parfois

Веќе е јасно – плишот за оваа сезона е задолжително парче облека, па што велите за плишано фустанче или комбинезонки? Најубавите плашни фустанчиња и мини-комбинезонки во градот ќе ги најдете во новата колекција на Parfois, која тукушто пристигна и многу не ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Choker ланчиња од Parfois

Доколку ги следите модните трендови, секако сте информирани за најпосакуваното парче накит за оваа сезона – популарните choker ланчиња. Најубави и најразлични од нив ќе најдете во Parfois.  Погледнете ги моделите во фотогалеријата и одберете си го вашиот фаворитен моден додаток. Choker ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Комплет ѓердан, обетки и алка од Parfois

Воодушевени од овој комплет накит од Parfois, одлучуваме да го споделиме со вас. Комплетот е составен од  ѓердан, обетки и алка кои може да ги комбинираме заедно, две по две парчиња или пак, за подискретна варијанта да ги носиме поединечно и ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Еспадрили од Parfois

Пријатни и лесни за носење, овие еспадрили од Parfois се најкорисното модно парче за ова лето. А и толку се слатки! Ги носиме во сите комбинации на облека, а благодарение на високата платформа -визуелно добиваме издолжена силуета. Ако и вие не ...

Повеќе »

Последни подготовки за матурските прослави: Модни додатоци од Parfois

Претпоставуваме веќе си ја одбравте гардеробата која ќе ја носите на матурските забави, но не заборавајте на детаљите кои отркиваат многу за вашиот стил – накитот, чантичката и марамата. А во најубавата продавница за модни додатоци во нашиот град, Parfois, ...

Повеќе »

Патуваме со стил, со патничка торба од Parofis

Пред да појдете на продолжен, празничен викенд, погледнете ја оваа патничка торба во етно стил. Можеби ќе ве премислиме да се препакувате.   А и летото е пред нас, исполнето со почести патувања. Земете предвид дека куферот не мора да ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Чанти од Parofis

Наши фаворити на неделава се четири чанти од колекцијата Tribeca на Parofis.  Чанта 1.  Ресите се хит на сезоната пролет/лето. А оваа чанта не само што го следи трендот, туку и е соодветен моден одговор на сите вкусови и стилови. Чанта 2. ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Модни додатоци со тропски принтови од Parfois

Топлите денови се пред нас. Можеби, не секој може да стигне оваа сезона до егзотичните предели, но секоја од нас може да ги носи со себе. Чанти и патики со принт кој ни носи егзотичност и возбуда. Супер ги комбинираме ...

Повеќе »