Тег архиви: плускавци

Како да се заштитите од плускавци во новите чизми

Обично кога ќе купите нов чифт чевли или чизми, по кусото носење може да се појават плускавци на нозете. За тоа да го избегнете, следете ги следниве 5 проверени совети. Употребете антиперспирант Според Women’s Health повеќето плускавци се појавуваат поради испотените ...

Повеќе »