Тег архиви: потпетица

Тренд на неделата: Лимитирана линија на чевли од новата колекција на GEOX

Кожените чевли од лимитираната линија од новата колекција на GEOX, достапни во продажба во продавницата GEOX во Скопје Сити мол, се сè она што ни е неопходно за оваа сезона (а секако дека ќе ги носиме и во сезоните пред нас!). Дизајнирани ...

Повеќе »

Погледнете ги овие чизми-чорапи од зимската колекција на Zara

Шпанската модна марка Zara оваа сезона продолжува да не изненадува со специфични модни парчиња кои заслужуваат внимание. Овојпат станува збор за оригиналните чизми-чорапи со висина малку над глуждевите и потпетица во облик на метална топка со огледало- ефект. „Фрлете“ поглед на ...

Повеќе »

5 ниски чизмички од ZARA на умерена потпетица

Модната марка Зара за есенската сезона ни нуди различни модели на чизми, а овојпат се одлучуваме да ги претставиме ниските, со висина до глуждовите. А имаат уште една предност – нивната потпетица. Таа е толку умерена што во ваквите чизми ...

Повеќе »

Трендови: Чевли со коцкаста потпетица

Во тековната сезона и летната сезона пред нас, модерни се чевлите и сандалите кои имаат дебела коцкаста потпетица. Присутни се речиси во сите пролетни колекции на луксузните модни марки, од Фенди преку Прада до Валентино. Инспирирајте се од новите модели ...

Повеќе »

Топ 5 модели на чевли од пролетната колекција на Zara

Зара ја најави пролетната колекција на чевли кои наскоро ќе стигнат во продавниците. Судејќи според новите модели, следната пролет ќе носиме сандали со висока потпетица, плишот ќе доминира, а сребрените чевличиња остануваат во мода. Ова се нашите 5 фаворити.

Повеќе »

Балетанки со умерена потпетица, есенва ќе ги најдеме во Манго!

Балетанки, но сепак со потпетица – тоа е трендот кој ни го носат оваа есен познатите модни брендови. Сепак, земајќи ги предвид цената и квалитетот, како и дизајнот на новите модели, наш фаворит останува – Манго. А вие ќе се ...

Повеќе »

Излог: Зимски високи чизми со потпетица, дел од асортиманот зима 2015 на Спас Комерц

  Кожени зимски чизми со висока потпетица со кои ја добивате посакуваната удобност и трендовски изглед. Сите модели се креација на македонски производители. Горниот надворешен дел е изработен од природна кожа. Внатрешниот дел и ѓоновите како и потпетицата на чизмите се ...

Повеќе »

Која е идеалната висина на вашите високи потпетици?

За многу жени  чевлите со висока пета претставуваат најголема љубов. Некои ги носат дури и ако нивните нозе „им отпаднат до утрото” за да излезат за  викендите. Едвај ја преминуваат улицата, нозете им се извртуваат во сите правци, метрото станува ...

Повеќе »