Тег архиви: празнична колекција

Дотерани за празниците со Original Marines!

Во Original Marines пристигна празничната колекција за вашите најмили. Во фокусот се белата и црвена боја и елегантните кроеви кои ја потенцираат свечаната нота. Девојченцата модните парчиња сега ги комбинираат со весели хулахопки во црвена боја или со принт од ...

Повеќе »

Празничната мејк-ап колекција на Диор ни носи гламур

Француската модна и козметичка куќа Диор ја лансираше во продажба новогодишната колекција на шминки. За кампањата позира моделот Ондриа Хардин покажувајќи ни како шминката може да биде гламурна. Во фокусот на колекцијата е црвениот кармин, металик-златниот лак за нокти и ...

Повеќе »

Празнична колекција од Томи Хилфигер: Светкави фустанчиња и свечени панталони

Американската модна марка „Томи Хилфигер“ и глобалниот нивни амбасадор, моделот Џиџи Хадид, ја промовираа празничната колекција. 21-годишната манекенка е фотографирана од Грегори Харис за потребите на кампањата, а целата атмосфера е свечена.  Бразилскиот модел Франчиско Лачовски и прави друштво на ...

Повеќе »

Празнична колекција на Hugo Boss за него и за неа

Празничната сезона 2016 се наближува, а ако барате инспирација – не треба да ја барате понатаму. Hugo Boss преку новата колекција ни дава предлози како да се дотераме за специјални прилики и да изгледаме многу елегантно. Плисиран макси фустан или ...

Повеќе »

15 празнични идеи за дотерување од H&M

Најавувајќи ја празничната колекција, модната марка H&M ни сугерира како да се облечеме за божиќните и новогодишните забави. Колекцијата е насловена ‘Rays of Light’ и содржи елегантни модни парчиња, од фустани до металик- блузи, сребрени панталони, кожени хеланки и бундички од ...

Повеќе »

Секси фустанчиња и сребрени бомбер јакни ни носи Guess

Популарната „It“ девојка Хејли Болдвин ја претставува празничната колекција на Guess за сеозната есен/зима 2016/17. Кампањата е снимена во Палм  Спринг, Калифорнија, а на Хејли друштво и прави машкиот модел Стефано Сала. Од сребрени бомбер јакни до тесни сиви памучни ...

Повеќе »

Зимска и празнична колекција на Timberland

Зимата е волшебна сезона со Timberland. Winter Wool колекција Волната останува една од почуените и најфункционалните материјали на сите времиња. И  оваа сезона Timberland одново го обмислува  овој природен, изолационен материјал кој овозможување дишење, за потребите на колекцијата Модерни Патеки. Класичните ...

Повеќе »