Тег архиви: производи

Топ 11 козметички производи за нега на кожа кои треба да ги имаме (или барем да ги пробаме)

Секојдневно на козметичкиот пазар се појавуваат нови производи за нега на кожа и лице, но некои од нив проверено се фантастични! Достапни во продажба по пристојни цени, во овие 11 производи „се колнат“ и дерматолозите, а ги користат и славните ...

Повеќе »

Пет задолжителни работи кои треба да ги обновите за време на Garage Sale

Традиционалното шопинг лудило Garage Sale, во организација на Рамстор Мол веќе е започнато. Времето за размислување што му е неопходно на вашиот плакар, дом и библиотека помина, сега на ред е купување по ниски цени. Постете го Рамстор Мол и ...

Повеќе »

AVON True – нова козметичка линија која ги исполнува ветувањата

Балансирањето на успешна кариера, семејни обврски и дружби со пријателите може да претставува вистински предизвик, поради што Avon ја лансира True – нова линија производи која што на жените, и покрај недостатокот од слободно време, ќе им овозможи секогаш да ...

Повеќе »

Жито Лукс донира производи за бездомниците

Жито Лукс донира производи за помош на бездомните лица погодени од ниските температури и снежните врнежи. Помошта се состои од прехранбени производи со кои ќе се задоволат дневните потреби на овие лица и истата ќе биде доставена до пунктовите за ...

Повеќе »

Топ 5 најпродавани козметички производи од познатите марки во 2016 година

И козметичките производи, како и модните парчиња, се појавуваат од сезона во сезона, но додека некои како да имаат свој „рок на траење“, други остануваат барани на пазарот без разлика на сезоната, со години. И додека на експертите од козметичките ...

Повеќе »

Топ 3 најпродавани производи од Икеа

Според „Бизнис Инсајдер“ во текот на една година, Икеа лансира по околу 2.500 нови производи. Некои од нив остануваат „бестселери“ со години, а ова се најпродаваните топ 3 производи на сите времиња. На прво место е „Били“ полицата за книги, а ...

Повеќе »

Нега на возрасна кожа со производите на Еуцерин

Природно е да сакаме да изгледаме убаво. Секој од нас посакува младоста и убавината вечно да траат. Но за жал, после 30-тата година од животот нормално е човековото тело да почне да го губи чекорот со времето, бидејќи регенеративните механизми ...

Повеќе »

3 најпродавани производи за коса во изминатата година

Ова се три најпродавани производи за коса во текот на изминатата година. Веројатно, вреди да ги пробаме. Топ 3. LUSH Big Shampoo – Според многумина ова е најдобриот шампон за коса, земајќи ја предвид цената и вредноста. Ако нанесувате различни производи ...

Повеќе »

Топ 3 производи за заштита на косата од сонце

Уживаме на плажите и под сончевите зраци, но сонцето може да и наштети на нашата коса, особено ако е со кршливо влакно или фарбана. На козметичкиот пазар достапни се бројни производи за заштита на коса од сончевите зраци, но пред ...

Повеќе »

Топ 5 најдобри производи за третман на акни

Само што помисливте дека времето на акни сте го оставиле далеку зад себе, во тинејџерските денови, кога гледате во огледалото –  ете ги повторно. Да, и возрасните имаат акни кои се последица на мрсната храна, нездравиот живот, загаденоста на воздухот, ...

Повеќе »