Тег архиви: пролет 2016

Живанши пролет 2017: Природност и спиритуалност во преден план

За пролет/лето 2017 Рикардо Тиши не потсетува да се вратиме на природноста и спиритуалноста. Колекцијата претставена на модната недела во Париз ни открива малку поинаков Живанши стил, во кој доминираат принтови од мандала и огромни ѓердани со слики од богородица. ...

Повеќе »

Нова колекција на Долче и Габана инспирирана од Италија

Долче и Габана ја претставија колекцијата за пролет 2017 на миланската модна недела, а освен со живописните креации публиката ја освоија и со танчерите кои ја отворија ревијата. И новата колекција, како и претходните три, е инспириана од Италија. На ...

Повеќе »

5 машки парфеми со префинета нота

Парфемот ни го открива карактерот, секако доколку сами го одбереме меѓу низата миризливи шишенца наредени на полиците во парфимериите. Да ви ја олесниме работата во потрагата на нов парфем, дегустирајте ги овие топ 5 од нашата листа зашто секој од ...

Повеќе »

Mango Premium: Неутрал колекција со нежни материјали

Африка и Западот послужија како иснпирација која е искомбинирана во модните парчиња од новата колекција на модната марка Манго за пролет 2016. Материјалите се нежни, доминира ленот, велурот и свилата, а боите се неутрални – од ледено бела, преку песок ...

Повеќе »

12 модели на фармерки кои треба да се најдат на вашата шопинг листа

Има ли посекси модна комбинација од добри, фраерски фармерки во комбинација со сандали на висока потпетица? Нам бар, се повеќе ни изгледа дека нема. Во новите колекции за сезоната пролет/лето 2016 на познатите модни марки фармерките се нашето најпосакувано (и ...

Повеќе »

Пролетно освежување со боите на Bata

Новата пролет-лето 2016 колекција на Bata е создадена да ги впие боите на природата и да ги пренесе врз чевлите и модните додатоци. Интензивни нијасни се наоѓаат на ниските чевли, а флоралните принтови ги разубавуваат патиките, летните сандали и еспадрилите. ...

Повеќе »

Поглед одблизу на новата женска колекција Replay достапна во Fashion&Friends

Лесен и хармоничен спој на модни концепти, колекција која рефлектира уникатност и нуди парчиња во широка палета на бои и тонови, од црно-бела комбинација, преку индиго, раскошно зелено, портокалово и розово па сè до златно и сребрено. Кроевите за пролет/лето ...

Повеќе »

Популарната стрит-стајл девојка позира за Масимо Дути

Германката Вероника Хеилбрунер, ѕвезда од уличната мода, инаку сопственичка на лајфстајл проектот Hey Woman, позира за новата кампања на Масимо Дути. За интересната атмосфера на кампањата придонесува и амбиентот – станот во кој позира Вероника уреден модерно, но со детаљи ...

Повеќе »

Како изгледа новата H&M колекција на улиците

Популарната шведска модна марка H&M го објави лук-букот Modern Craft во кој фокусот е ставен на тоа како да се носи фолк стил на улиците. Модните парчиња од пролетната колекција изобилуваат со везови, тантела и реси. Употребени се лесни и проѕирни материјали, ...

Повеќе »

Пролетни фаворити на сенки за очи

За да ја обоите пролетта, почнете од очите. Природно пролетта не асоцира на нежни тонови, розови нијанси и сончеви зраци отсликани преку светки и сјај на очите. Пролетта е и најинспиративната сезона во козметичката индустрија кога станува збор за нијансите ...

Повеќе »