Тег архиви: пролет/лето 2016

7 трендови на вратоврски за пролет/лето 2016

Отскокнете од класичните избори и купете си враторска која го заслужува вниманието. А, оваа сезона трендовите форираат цветни модели, пастелни бои, но и неочекувани принтови од типот на очи, овошје, дрвја… Цветните вратоврски најчесто се комбинираат и со цветни кошули, ...

Повеќе »

Трендовски ранчиња за пролет/лето 2016: Предност на пастелните бои!

Ранчињата никогаш не излегуваат од мода. Додека во изминатите сезони доминираа ранчињата со раскошни украси, за сезоната пролет/лето 2016 популарните модни марки ни нудат убави модели во нежни пастелни бои. Дизајните се практични и носливи, дури и за на работното ...

Повеќе »

10 модели на еспадрили што ги носиме оваа пролет/лето 2016

Овој модел на обувки својата популарност ја бележат веќе 30 години, кога дизајнерите одлучија да понудат чевли кои ќе бидат удобни како патики, а ќе изгледаат шик. Еспадрилите потекнуваат од Шпанија од 14.век, традиционалните еспадрили биле во црна боја за ...

Повеќе »

Највпечатливите чанти за оваа пролет/лето од познатите модни марки

Слаби сте на модниот додаток -чантата? И ние. А оваа сезона дизајните се толку весели, а принтовите толку шик, што не можеме а да не ги посакаме за себе. Сите овие чанти! Или барем само една, две… Веројатно, на крајот ...

Повеќе »

Кара Делевињ во новата кампања на Шанел

Шанел ја лансираше кампањата за новата колекција на очила. Британката Кара Делевињ е лице на оваа кампања, а фотографиите ги потпишува Карл Лагерфелд. Во колекцијата пролет/лето 2016 модната куќа Шанел нуди повеќе модели на „кет-ај“ рамки, но и овални модели. ...

Повеќе »

Ретро шик вибрации во современа форма: Нова колекција на Marciano во Fashion&Friends

Колекцијата на Marciano за пролет/лето 2016 е дефинирана од ретро шик вибрациите во современа форма, а е инспирирана од модерната жена, секогаш подготвена за нови авантури. Слатки 70-ти Гламурозни силуети од 70-тите со ретро цветни принтови кои ја пречекуваат летната ...

Повеќе »

Нова колекција на women’secret: Пролет исполнета со љубов

Пролет исполнета со безгрижност, како мирис на штотуку искосена трева, како трчање со боси нозе, скокање во вирови….Пролет исполнета со големи сништа, но спокоен сон, со фантазија и посегнување кон ѕвездите… Колекцијата на women’secret е инспирирана токму од умешноста да ...

Повеќе »

7 трендови за убавина што секој треба да ги проба оваа пролет/лето

Се збогувавме со кафените усни од 90-те години и бронзените сенки за очи од минатата година. Годинава трендовите за убавина баш ги освежуваат лицата. Што се однесува до косата, обидете се да остане многу поприродна отколку лани, а очите нагласете ...

Повеќе »

Трендови на очила за сонце кои ќе доминираат оваа пролет/лето

Нови очила за сонце секогаш се добредојдени, особено во потоплите денови. Малата промена на лицето може да придонесе за голем стил, а доколку ги седите трендовите еве што форсираат познатите модни марки за претстојната сезона пролет/лето 2016. Бели рамки Анимал ...

Повеќе »

Веселата кампања на Фенди ја најавува пролетта

Кампањата за колекцијата пролет/лето 2016 на модната куќа Фенди е во знакот на flower-power. Пре објективот на Карл Лагерфелд позираат Ванеса Муди и Еди Кемпбел, на позадина со предимензионирани цветови. Колекцијата носи чисти бои – портокалова, црвена, кафена, сина и црна, ...

Повеќе »