Тег архиви: пролетна колекција

Со пролетта пристигна и новата колекција на „Navigare”

Без оглед на тоа дали будно ги следите модните трендови, или пак негувате безвременски вкус за облека, секоја нова сезона нуди можност да го надградите сопствениот стил и вметнете нешто поинакво во гардеробата. Пролетта е тука, што значи крај за ...

Повеќе »

Нови пролетни изгледи од H&M: Цветови, риги и многу забава!

Подгответе се за официјалното пристигнување на пролетта со новата колекција од Х&М, која носи многу разиграна мода. Со новите модни парчиња од Х&М веќе ја мирисаме пролетта – дуксери во силни бои на ракавите украсени со цветни градини, фармерки со ...

Повеќе »

Пролетта пристигна во Carter’s

Пристигна новата пролетна колекција на Carter’s. Трендовите на облека за најмалите ја следат модната сцена на возрасните – враќањето на морнарскиот стил, живите бои и веселиот принт. И овојпат популарната модна марка ни нуди колекција која буквално развеселува. Принтови со срценца ...

Повеќе »

Пристигна пролетната колекција Original Marines

Италијанската модна марка Original Marines веќе ни ја донесе пролетта во градот со веселата детска колекција за пролет 2016. Во женската детска линија доминираат цветните дизајни, додека модата кај момченцата е во пиратски, односно морнарски стил. Побарајте ги омилените модни ...

Повеќе »