Тег архиви: работилница

Работилница за накит од епоксидна смола

На 6 и 7-ми февруари (сабота и недела) во АРТиЗАН – Центар за занаети (Пушкарска 17, локал 7) во Старата скопска чаршија од 11 до 16 часот ќе се случува дводневна работилница за накит од епоксидна смола. Епоксидната смола или позната ...

Повеќе »

Прва работилница за убавина и декоративна козметика

„АВОН“ ги поттикна младите македонски мејкап-артисти со 40 сертификати за шминка Докажаните стилисти и мејкап артисти Цаци Паковска и Магдалена Медичи ги споделија своите тајни и трикови во шминкањето пред 40-тина учесници на првата работилница за убавина и декоративна козметика. ...

Повеќе »

Прва работилница за убавина и декоративна козметика

На 23 април (четврток) од 12 до 17 часот во „Нано бар“ во Скопје за првпат ќе се одржи целодневна работилница за убавина и декоративна козметика која ќе ја водат искусните стилисти и мејкап артисти Цаци Паковска и Магдалена Медичи. ...

Повеќе »