Тег архиви: реклама

Големо враќање на марката GAP

GAP ја претстави новата рекламна кампања инспирирана од стилот на 90-те години, периодот кога оваа модна марка имаше и најголема продажба и слава. Со цел да си го врати стариот углед, кампањата ги вклучува децата на познатите, а во неа ...

Повеќе »

Лејди Гага е ново заштитно лице на Tiffany & Co

Официјалната реклама ќе се емитува на полувремето на Супербоул кој се одржува на 5-ти февруари. Луксузната марка Tiffany & Co ја продолжува својата борба за купувачи, па во новата кампања ја вклучи популарната пејачка Лејди Гага. За сега е претставено ...

Повеќе »

Новогодишна видео реклама на H&M со Адријан Броди

Во режија на Вес Андерсон и со главна улога на Адријан Броди, модната марка H&M го лансираше божиќниот краток филм кој ни ја носи магијата на празниците. Инаку, во краткиот филм насловен „Come Together” се промовира празничната колекција на H&M. Во филмот ...

Повеќе »

„Позлатената“ Шарлиз Терон блешти во новата реклама на J’adore

Актерката Шарлиз Терон блеска како да е позлатена во новата рекламна кампања на парфемот J’adore на Диор. Шарлиз е заштитно лице на овој парфем веќе 12 години. Кампањата „J’adore- Апсолутна женственост“ е осмислена од комерцијалниот директор на Диор, Жан Баптист Мондино ...

Повеќе »

Алесандра Амброзио е апсолутен сон во рекламата за парфемот Belessa by Ale

Ако до сега не сте слушнале за производителот на парфеми Есика, благодарение на рекламната кампања во која главната улога ја има супермоделот Алесандра Амброзио, сигурно добро ќе ја запомните марката. Парфемот се вика Belessa by Ale, а Амброзио позира покрај кристално ...

Повеќе »

Реклама која ќе ве воодушеви: Спајк Џонз за Кензо

Францускиот бренд Кензо за промоција на новиот парфем Kenzo World го ангажираше оскаровецот Спајк Џонз кој направи необично рекламно видео. Главната улога во кусото филмче ја доби глумицата Маргарет Квалеј кога танцува на музиката од песната Mutant Brain. Танцот е спектакуларен, ...

Повеќе »

Новата реклама на Икеа ќе ве насмее до солзи (ВИДЕО)

Во само неколку дена прикажување, рекламата на Икеа на социјалните мрежи освои над 4.190.000 луѓе. Краткото видео од минута и половина насловено Let’s relax ја прикажува верзијата на правење Инстаграм фотографија со помош на сликари во 18-от век. По сликањето ...

Повеќе »

Сите сакаат да бидат облечени како Бекам. Така барем вели H&M…

Во новата кампања на H&M за пролет 2016 година, главната улога ја има Дејвид Бекам. И самата кампања носи наслов  Modern Essentials selected by David Beckham. Рекламата е снимена на улиците во Лисабон, а пораката е дека сите сакаат да ...

Повеќе »

Слатка реклама која ќе ве натера да си ја проверите кожата

Кога станува збор за маркетинг, најсигурен начин рекламата да биде успешна е да ставите во неа кученце. Во новата рекламна кампања на Роше наречена „Скинчекер“ главна улога имаат прекрасните Далматинчиња. „Ако се грижите за некој, погледнете внимателно во неговите убави ...

Повеќе »

Краток филм од Витон што ќе ве остави без здив: Да се патува значи да се живее!

Да се откријат нови земји, да се запознаат нови луѓе од различни култури, да се дегустира традиционалната храна на земјата која се открива…и малку шопинг, зошто да не? „Духот на патувањето“ е новата рекламна кампања на модната марка Луј Витон. ...

Повеќе »