Тег архиви: Рита Ора

Рита Ора и Адидас – супер спортска колекција инспирирана од кимоното

Љубителите на модата и спортот пролетва ќе можат да уживаат во новата колекција на Рита Ора и Адидас која е инспирирана од кимоното. Британската поп пејачка го трансформираше класичниот стил на Адидас креирајќи супершик парчиња. Колекцијата вклучува маички и дуксери, ...

Повеќе »

Белиот секси „Фаусто Пуљизи“ фустан на Рита Ора, одблизу

Пејачката очигледно најмногу им верува на италијанските модни дизајнери. На црвениот тепих на доделувањето на Билборд музичките награди, Рита Ора пристигна облечена во суперсекси фустан, креација на италијанскиот дизајнер Фауто Пуљизи. Креацијата со стратешки отвори ги покажа сите атрибути на ...

Повеќе »

Нова колекција на Адидас: Рита Ора знае како да се облечете за фитнес тренинг

Новата колекција на Рита Ора за Адидас ги задоволува вкусовите на сите оние кои сакаат да облечат нешто слатко но сепак функционално за тренинг. Колекцијата наречена „Смоук“содржи панталони,  спортски фустанчиња, шорцеви, дуксери, патики и лесни јакнички сите наменети за спортски ...

Повеќе »

Новата палета на Римел е вистински фестивал на бои

Рита Ора е лицето на новата кампања на Римел насловена Колорфест Лип енд Неил, според истоимената колекција која е инспирирана од музиката на пејачката. 24-годишната пејачка ги рекламира светлите, живи бои за нокти и усни од новата колекција на Римел ...

Повеќе »

Трендови на коса: Парискиот шик на Рита Ора

Рита Ора ја краси насловната страница на февруарското издание на списанието L’Officiel Париз, најавувајќи го новиот тренд на коса во ретро стил. Црниот ајларнер на пејачката не враќа во 60-те години, но загледајте се во косата!   Во боб стилот ...

Повеќе »

Рита Ора на насловна на декемврискиот Космополитен

23 годишната супер звезда, прекрасната Рита Ора ја краси насловната страиица на декемврискиот Космополитен. Има и интересно интервју, еве накратко што одговори на овие три прашања: За нејзината сексуалност – “Со гордост ќе кажам дека размислувам за сексот. Сите тоа ...

Повеќе »

Аут – Тери Ричардсон сосе порнографскиот стил и „компанијата“ ала Мајли Сајрус

Што мислите за Мараја Кери во вакво издание? А за Рита Ора? Вака „стокмени“ пред објективот на контроверзниот фотограф Тери Ричардсон многу не потсетуваат на кралицата на невкусот Мајли Сајрус. Во неполна недела две фотосесии ни доаѓаат од „работилницата“ на ...

Повеќе »

Милион фунти за Икс-фактор! Рита Ора рече: Не, благодарам!

Не дека не ги почитува парите, но Рита Ора предност им дава секогаш на вредностите. За кусо време стана ѕвезда од А-листата, а не беше така одамна кога ја запознавме, во 2012 година, преку нејзиниот албум Ора. Следуваа и договори ...

Повеќе »

Ники Минаж и Рита Ора во чевлите на Галијано од колекцијата пролет/2014

Американската раперка се пофали на Инстаграм со чевлите од новата колекција на Џон Галијано за пролет 2014. Пред неа, истите ги облече  и Рита Ора. Облечена во цветен корсет и мини во А-линија, Минаж на оваа комбинација ги додаде и ...

Повеќе »