Тег архиви: сарма

Куглоф Сарма

Дегустирајте ја оваа величенствена сарма која е задоволство не само за непцето, туку и за очите. Потребни намирници – 700 грама мешано мелено месо, 125 грама исечкана сланина, 100 грама ориз, 1 ќесичка зачини (мешавина за полнеше сарма или пиперки), 100 ...

Повеќе »